Tepebaşı Belediyesi’nden ‘Yerel Hayvanları Koruma Görevlisi Eğitimi’

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tepebaşı Belediyesinden Yerel Hayvanları Koruma Görevlisi Eğitimi

Tepebaşı Belediyesi’nden ‘Yerel Hayvanları Koruma Görevlisi Eğitimi’ 

Tepebaşı Belediyesi Meclis Salonu’nda Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından ‘Yerel Hayvanları Koruma Görevlisi Eğitimi’ düzenlendi. 

Eğitimde; Eskişehir Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü’nden Veteriner Hekim Bekir Öcel, ‘Ev ve Süs Hayvanlarının Korunmasına Dair Avrupa Sözleşmesi ve 5199 Sayılı Kanun ve Uygulama Yönetmeliği’ni katılımcılara anlattı.

Ardından Eskişehir Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nden Veteriner Hekim Fatih Koçak ‘hayvan bakım ve beslenmesi’, Eskişehir-Bilecik Bölgesi Veteriner Hekimler Odası Başkanı Erdinç Yuva ve yönetim kurulu üyesi Veteriner Hekim Ali Sarı ‘hayvan davranışları’, Tepebaşı Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü’nden Veteriner Hekim Melike Gümgümcü ise ‘hayvanların kısırlaştırılması, aşılanması, işaretlemesi ve sahiplendirilmesi’ ile ilgili konuştu. Bayram Can Çetin de katılımcılara hasta hayvanların tanınması hakkında genel bilgiler verdi. Katılımcılar eğitimler esnasında uzmanlara merak ettiği konularda sorular sorma şansı buldu.

121 gönüllünün katıldığı eğitim çalışmasının ardından değerlendirmelerde bulunan Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, şunları söyledi:

“İNSANLAR KADAR HAYVANLARIN DA YAŞAM HAKKI VAR”

“İnsanlar kadar hayvanların da yaşam hakkı var. Bu konuda herkesin hemfikir olması gerekir. Bu dünyaya, hayvanlar ile birlikte geliyoruz. Bizlerle beraber onların da yaşama hakkı var. Şehir hayatında en büyük sıkıntıyı yerel yönetimler yaşıyor. Çünkü bir sokak hayvanını sevenler de var, şikayetçi olanlar da var.

Özellikle kırsaldaki köpeklerin, şehir sınırlarına getirilerek bırakılması bizim bu iş için ayrılan bütçemizi zorluyor. Normal şartlarda kentteki hayvan popülasyonu ile ilgili bir sıkıntı yok. Aşı, tedavi, besleme, kısırlaştırma ya da derneklerimizden, hayvanseverlerimizden gelen taleplerin karşılanması gibi konularda can dostlarımız için özveri ile çalışıyoruz. Durmadan, dinlenmeden tüm iyi niyetimizle hayvanlarımız için de en iyisini yapmaya çalıştığımızı söyleyebilirim. Bu çalışmalarımızda derneklerimiz ve hayvan dostu vatandaşlarımızla dayanışma içinde olmak bizleri çok mutlu ediyor.”

Art’s Magazin | Yerel

Tepebaşı Belediyesi'nden ‘Yerel Hayvanları Koruma Görevlisi Eğitimi’
Tepebaşı Belediyesi’nden ‘Yerel Hayvanları Koruma Görevlisi Eğitimi’

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!