TEPEBAŞI BELEDİYESİ’NİN DEPREMZEDELERE DESTEĞİ SÜRÜYOR 

service

TEPEBAŞI BELEDİYESİ’NİN DEPREMZEDELERE DESTEĞİ SÜRÜYOR 

Tepebaşı Belediyesi, afet bölgesinden Eskişehir’e gelen 98 depremzedeyi Melih Savaş Yaşam Köyü’nde misafir ederken, oluşturulan ihtiyaç merkezi de Eskişehirliler’in desteklerini depremzedelere ulaştırıyor. 

Tepebaşı Belediyesi, yaşanan depremlerin ardından yaraların sarılması için çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Melih Savaş Yaşam Köyü’nün kapılarını depremzede yurttaşlara açan Tepebaşı, burada 98 deprem mağdurunu ağırlıyor. Misafirlerin 3 öğün beslenmeden kuaför hizmetine kadar pek çok ihtiyacı merkezde karşılanırken, çocuklar için de resim, drama, akıl oyunları ve satranç gibi atölyeler düzenleniyor.

Öte yandan, 16 çocuk ve yetişkine de belediye psikologları tarafından psikolojik destek sağlanıyor. Depremzede ailelerin 3-6 yaş arası çocukları da Tepebaşı Belediyesi’nin Yaşam Köyü’nde yer alan Aşağı Söğütönü Erken Çocukluk Eğitim Merkezi’nde eğitim alıyor. Depremzede yurttaşlar için sinema, tiyatro, kent gezisi gibi aktiviteler düzenleniyor. Depremzedeler arasında kronik rahatsızlığı bulunanlar, yaşça büyük olanlar ve hamilelerin takipleri de yine belediyenin sağlık ekiplerince yapılıyor. 

Tepebaşı Belediyesi tarafından oluşturulan ihtiyaç merkezi de Eskişehirliler’in yaptığı yardımların bir araya getirilerek depremzedelere ulaştırılmasını sağlıyor. Merkez yurttaşlardan gelen kuru gıda, iç çamaşırı, kadın, erkek ve çocuk pijaması, çorap, terlik, bot, eşofman, erkek ayakkabısı ve erkek kıyafeti yardımlarını kabul ediyor. Yurttaşlar acil ihtiyaca yönelik birinci el yardımlarını da Melih Savaş Yaşam Köyü’ne teslim edebiliyor.

Kampanyaya destek olmak isteyenler, 0 (532) 204 61 60 numaralı telefondan bilgi alabiliyor.

 

Art’s Magazin  Yurt

TEPEBAŞI BELEDİYESİ’NİN DEPREMZEDELERE DESTEĞİ SÜRÜYOR 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!