Tepebaşı İklim Sözcüleri Çiftçiyi Bilgilendirmeye Devam Ediyor

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Tepebaşı İklim Sözcüleri Çiftçiyi Bilgilendirmeye Devam Ediyor

Tepebaşı İklim Sözcüleri Çiftçiyi Bilgilendirmeye Devam Ediyor

 

Tepebaşı İklim Sözcüleri, Hasanbey ve Yukarı Söğütönü Mahallesi’nde üreticiler ile bir araya gelerek, iklim değişikliğinin tarıma etkileri hakkında bilgi verdi.

Tepebaşı Belediyesi iklim değişikliğine dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla bilgilendirici etkinlikler düzenlemeye devam ediyor. Bu kapsamda, İklim Sözcüleri programına katılan gönüllüler, Hasanbey ve Yukarı Söğütönü Mahallesi’nde üreticiler ile bir araya geldi. 

İklim sözcülerinden Ziraat Yüksek Mühendisi Zevaiddin Özcan, çiftçilere yaptığı sunumunda iklim değişikliğinin tarıma olan etkisi hakkında konuştu. Özcan, meydana gelen sıcak hava dalgaları, orman yangınları, kuraklık, şiddetli ve düzensiz yağışlar, fırtınalar, seller gibi konulara değinirken iklim değişikliğinin önüne geçilmesi ve iklim değişikliğine uyum için toprak hazırlığından hasada kadar alınabilecek önlemler konusunda da üreticileri aydınlattı. Sera gazı salınımının nasıl azaltılacağı, iklimsel gelişmelere ve yeni tarım uygulamalarına nasıl uyum sağlanacağı konusunda da tartışıldı. Tasarruflu su kullanımının özellikleri ve uygulanabilirliği başlıklarının da tartışıldığı toplantıda, üreticiler de merak ettikleri konuları uzmanlarına sorma imkanı buldu.

Çiftçi bilgilendirme eğitimlerinin 29 Kasım Salı günü saat 20.00’de Satılmışoğlu Mahallesi, 2 Aralık Cuma günü saat 14.00’te ise Kızılinler Mahallesi’nde devam edeceği bildirildi. 

 

 

 

Art’s Magazin | Yerel

Tepebaşı İklim Sözcüleri Çiftçiyi Bilgilendirmeye Devam Ediyor

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!