‘TEPEBAŞI İKLİM SÖZCÜLERİ’ YENİ GÖNÜLLÜLERİYLE BÜYÜYOR

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

‘TEPEBAŞI İKLİM SÖZCÜLERİ’ YENİ GÖNÜLLÜLERİYLE BÜYÜYOR

Tepebaşı Belediyesi’nin iklim değişikliği ile mücadele kapsamında hayata geçirdiği ‘Tepebaşı İklim Sözcüleri’ programı, başarılı çalışmalarla 1’inci yılını geride bırakırken, yeni katılan 41 gönüllü ile de büyümeye devam ediyor.

Çevrenin Oscar’ı olarak da bilinen Uluslararası Energy Globe Ödülü’nü ilk defa Türkiye’ye getiren Tepebaşı Belediyesi, sürdürülebilir ve iklim dostu bir Tepebaşı inşa etmek için çalışmalarını sürdürüyor.

Bu kapsamda Tepebaşı İklim Sözcüleri Programı’yla iklim değişikliği konusunda kamuoyunda bilgi ve kapasitenin artırılması, savunuculuk çalışmaları yapılması amaçlanıyor. Tepebaşı İklim Sözcüleri, Eskişehirlilerin iklim ve çevre konularında farkındalığının arttığı ve eyleme geçtiği bir ortam hazırlama hedefiyle, yerelden tüm dünyaya uzanacak bir hareketin parçası oluyor.

Programın 1’inci yılını doldurması dolayısıyla 1’inci yıl kutlaması ve yeni dahil olacak iklim sözcüleri ile tanışma programı gerçekleştirildi. Vecihi Hürkuş Havacılık ve Teknoloji Parkı’nda düzenlenen etkinlik, Eskişehir Yıldız Gençler Spor Kulübü Su Balesi Takımı’nın iklim değişikliğine dikkat çekmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla hazırladıkları gösteri ile başladı. Ardından programın hayata geçirildiği tarihten bu yana gerçekleştirilen çalışmalar anlatılırken, projeye destek veren iklim sözcülerine teşekkür belgesi verildi. Etkinlik, programda halen çalışmalarını sürdüren iklim sözcüleri ile yeni dahil olanların tanışması ve Tepebaşı Belediyesi Rekreasyon Birimi’nin gerçekleştirdiği aktiviteler ile sona erdi.

 

Art’s Magazin  Yurt

‘TEPEBAŞI İKLİM SÖZCÜLERİ’ YENİ GÖNÜLLÜLERİYLE BÜYÜYOR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!