TEPEBAŞI’NDA ‘SOSYAL GİRİŞİMCİLİK YOLCULUĞU NASIL BAŞLAR’ EĞİTİMİ

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

TEPEBAŞI’NDA ‘SOSYAL GİRİŞİMCİLİK YOLCULUĞU NASIL BAŞLAR’ EĞİTİMİ

Tepebaşı Sosyal Kuluçka Merkezi’nde ‘Sosyal Girişimcilik Yolculuğu Nasıl Başlar’ eğitimi düzenlendi. Eğitimde, vakalar ve sosyal girişimci iş modelleri konularında fikir alışverişinde bulunuldu.

Tepebaşı Belediyesi’nin kardeş şehri Treptow-Köpenick Belediyesi işbirliğinde hayata geçirdiği Tepebaşı Sosyal Kuluçka Merkezi, düzenlediği eğitim ve etkinlikler ile sosyal girişimci adayı gençlere destek vermeye devam ediyor. Bu kapsamda son olarak düzenlenen ‘Sosyal Girişimcilik Yolculuğu Nasıl Başlar’ isimli eğitim de başlangıç aşamasında sosyal iş fikri olan, toplumsal dönüşüm hayali kuran sosyal girişimcilerin, sosyal girişimci adaylarının ve toplumsal meselelerle ilgilenenlerin katılımıyla yürütüldü. 

Sosyal iş fikri ile başvuru yapan girişimci adaylarına iş modellerini şekillendirmeleri ve ihtiyaç duydukları bilgi ve örnekleri elde etme fırsatı sunan eğitime katılanlar, sosyal girişimci iş modellerini örnekler üzerinden inceledi. Sosyal girişimcilik yolculuğuna yeni başlayacak adaylara yol haritalarını belirlemelerinde katkı sağlandı.

Tepebaşı Sosyal Kuluçka Merkezi hakkında ayrıntılı bilgi almak isteyenler, 0 (538) 876 38 37 numaralı telefondan yetkililere ulaşabilecek. 

Art’s Magazin  Yurt

TEPEBAŞI’NDA ‘SOSYAL GİRİŞİMCİLİK YOLCULUĞU NASIL BAŞLAR’ EĞİTİMİ

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!