‘YUNUS EMRE NEFESLİ BEŞLİSİ’ ESKİŞEHİRLİ MÜZİKSEVERLERLE BULUŞTU 

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

‘YUNUS EMRE NEFESLİ BEŞLİSİ’ ESKİŞEHİRLİ MÜZİKSEVERLERLE BULUŞTU 

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi (EBB) Senfoni Orkestrası’nın bu haftaki programında, Senfoni Orkestrası sanatçıları tarafından kurulan ‘Yunus Emre Nefesli Beşlisi’ müzikseverlerle bir araya geldi. 

EBB Senfoni Orkestrası sanatçıları tarafından 2014 yılında kurulan, yurt içi ve yurt dışından gelen konser teklifleri ile Eskişehir’i temsil eden Yunus Emre Nefesli Beşlisi, Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde konser verdi.

Konserde ünlü orkestra şefi Ender Sakpınar yönetiminde solist olarak Yunus Emre Beşlisi’ni oluşturan Senfoni Orkestrası sanatçıları; Ebru Ertek flüt, Serkan Altınok obua, Mertol Mutlu klarnet, Orçun Ensoy fagot ve Barış Bayer korno ile sahne aldı. 

Orkestra Şefi Ender Sakpınar, sanatçıları kutlayarak, şunları söyledi:

“Arkadaşlarımız Türkiye’nin değişik yerlerinde solist olarak sahne alırken, orkestra içinde faaliyetlerine devam ediyorlar. Eskişehir Senfoni Orkestrası, Türkiye’de içerisinde en fazla solistlerin olduğu orkestradır. Herkese örnek oluyorlar. Hepsini candan kutluyor, başarılar diliyorum.”

Senfoni Orkestrası, gelecek programında 9 Haziran Cuma günü saat 20.30’da Atatürk Kültür Sanat ve Kongre Merkezi’nde Şef Rengim Gökmen’in yönetiminde sahne alacak ve solist olarak soprano Görkem Ezgi Yıldırım’ı ağırlayacak.

 

 

Art’s Magazin  Yurt

‘YUNUS EMRE NEFESLİ BEŞLİSİ’ ESKİŞEHİRLİ MÜZİKSEVERLERLE BULUŞTU 

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!