BAŞKAN KURT BELEDİYE BÜNYESİNDE ÇALIŞAN EĞİTİMCİLERLE BULUŞTU 

featured
service

BAŞKAN KURT BELEDİYE BÜNYESİNDE ÇALIŞAN EĞİTİMCİLERLE BULUŞTU 

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’ nedeniyle, belediyede çalışan eğitim emekçileri ile bir araya geldi. 

Başkan Kazım Kurt, Öğretmenler Günü dolayısıyla, belediye yemekhanesinde bir yemek düzenledi. Yemeğe, Odunpazarı Belediyesi’nin çeşitli birimlerinde görev yapan eğitimciler katıldı. 

Yemekte konuşan Başkan Kurt, şunları söyledi: 

“Bu sosyal belediyeciliktir. Normal şartlarda, belediyelerin böyle bir görevi yok. Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına göre eğitim, Milli Eğitim Bakanlığı’nın, sosyal hizmetler ise Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın görevi. Ancak, devlet bunu yapmayınca, ortaya çok ciddi bir ihtiyaç çıkıyor. Bu işe, sosyal demokrat bir belediye olarak, halkın bu ihtiyacını karşılamak gibi bir görevimiz olduğunu düşünerek başladık. Bugün kreşlerimizde bine yaklaşan öğrencimiz var. Emek Gençlik Merkezimizde yaklaşık 600, Ceren Özdemir Adalar Gençlik Merkezimizde yaklaşık bin civarında, diğer alanlarda ise yaklaşık 500 öğrencimiz var. Toplamda 3 bin kişiye eğitim veren bir kurum haline geldik. Eskişehir’de 3 bin kişilik bir lise yok. Belki de 3 lisenin verebildiği eğitimi veren bir kurum haline geldik. Bu sizin sayenizde oldu. İyi eğitim veren, işini işi yapan öğretmenler, toplum tarafından hemen duyulur. Hemen ilgi görür. Bu nedenle bizim kreşlerimiz dolu.”

Odunpazarı Belediyesi’nde görev yapan tüm eğitim emekçilerine gösterdikleri özveri için teşekkür eden Başkan Kurt konuşmasını, şu sözlerle tamamladı: 

“Yaptığınız işin büyük bir iş olduğunu herkesin kavraması gerekiyor. Sorumluluk bilinciyle çalışan bütün arkadaşlarımızın Öğretmenler Günü’nü kutluyorum. Diliyorum ki; Türkiye öyle bir Türkiye olsun ki atanamayan öğretmenlerin hepsi atansın; kadrolu, Milli Eğitim Bakanlığı’nın ya da devletin diğer kurumlarının denetiminde öğretmenlik yapsın. Mesleğinin hakkıyla bu işi yapan insanların aldıkları ücretler de hak ettikleri gibi olsun.” 

BAŞKAN KURT BELEDİYE BÜNYESİNDE ÇALIŞAN EĞİTİMCİLERLE BULUŞTU 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!