Eskişehir’de 4. Düşündüren Masallar Şenliği Yapıldı

featured
service

Eskişehirde 4. Düşündüren Masallar Şenliği Yapıldı

Eskişehir’de 4. Düşündüren Masallar Şenliği Yapıldı

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 4. Düşündüren Masallar Şenliği yapıldı. Şenlik, çocukların eğitimi, gelişimi ve mutluluğu için bir şehir yaratmak amacıyla düzenleniyor.

4. Düşündüren Masallar Şenliği, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Masal Şatosu’nda 19 Kasım Cumartesi günü yapıldı. Çocuklar ve yetişkinler, gün boyunca şenlik kapsamında oluşturulan masal atölyelerine katıldı. Yazar Dr. Nilay Yılmaz danışmanlığında düzenlenen Düşündüren Masallar Şenliği’nde bu yıl, “Ayna ayna söyle bana. Masalları böyle okusak acaba neler değişir hayatımızda” sorusundan yola çıkıldı. Dünya Çocuk Kitapları Haftası, Çocuk Hakları Haftası, Dünya Özgürlük Günü, Dünya Felsefe Günü, Dünya Hoşgörü Günü, Dünya Oyun Günü ve Dünya Drama Günü, şenlik teması kapsamında masallar aracılığıyla kutlandı.

ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLER DÜZENLENDİ

Ziyaretçiler, masal-ekoloji buluşmasında çevrenin, masal-oyun buluşmasında gerçekliğin ve temel hakların, masal-yoga ve yaratıcı dans buluşmasında fiziksel, zihinsel ve ruhsal farkındalığın; masal-görsel okuma ve sessiz kitap buluşmasında bakma ve görme eylemlerinin, masal-felsefe buluşmasında ise soru sormanın peşine düştüler.

Çocuk ve Gençlik Yayınları Derneği yazar ve çizer üyeleri Aytül Akal, Çiğdem Gündeş, Filiz Tosyalı, Özlem Yıldız, Erol Büyükmeriç, Nilay Yılmaz ve Esra İlter Demirbilek’in konuşmacı olduğu panelde, masalların zaman içinde dönüşen ve dönüştüren yönlerine değinildi. Şenlik, Aslı Şişman, Bahar Gürey, Buket Canlı, Burcu Ceylan, Gökçe Türkmen, Kadriye Can, Mehlika Yazgıç, Mehmet Aytaç, Saliha Kömeçoğlu, Senem Kıroğlu Nane, Sevde Koyuncu, Sevim Demir Aytaç, Şennaz Uzun ve Yıldız Yaman’ın konuk eğitimci olduğu düşündüren masal etkinlikleri, yazarların imza günü ve etkileşimli masal anlatımları ile gün boyunca devam etti.

ODA MÜZİĞİ KONSERİ

Orkestra Aurora’nın oda müziği konseriyle sona eren Düşündüren Masallar Şenliği’ni ziyaret eden Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, katılımcılara teşekkür ederek, bu yıl da çocukların geleceğine dokunan masallar ile Masal Şatosu’nda Düşündüren Masallar Şenliği’ni yapmaktan büyük mutluluk duyduğunu dile getirdi.

Art’s Magazin | Yerel

Eskişehir’de 4. Düşündüren Masallar Şenliği Yapıldı 1
Eskişehir’de 4. Düşündüren Masallar Şenliği Yapıldı
Hemen Abone Olun, İlk Sizin Haberiniz Olsun!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!