‘Lal’ Müzikali Eskişehirliler İle Buluştu

featured
service

Lal Müzikali Eskişehirliler İle Buluştu

‘Lal’ Müzikali Eskişehirliler İle Buluştu

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü kapsamında Eskişehirli tiyatroseverlerle ücretsiz olarak buluşturduğu Tiyatro Kale’nin “Lal” isimli müzikali, seyircilerin yoğun ilgisi ile sahnelendi. Haller Gençlik Merkezi Tepebaşı Sahnesi’nde oynanan müzikale gelen seyirciler kapıda metrelerce kuyruk oluştururken bazı izleyiciler oyunu ayakta izledi.

Erken yaşta evlendirilmiş üç kuşak bir ailenin hikayesinin anlatıldığı oyun, 18 Kasım Cuma günü saat 20:00’de sahnelendi. Anneanne, anne ve Lal’in çocuk yaşta evlendirilişinin seyirciye aktarıldığı oyunda, kuşaktan kuşağa aktarılan bu geleneğin toplumun yapısı ve aile düzeni üzerindeki etkisi çok boyutlu olarak, üç kuşağın karakterleri ve evlilikleri üzerinden anlatıldı. İzleyicilerden beğeni alan Lal müzikali, oyun bitiminde ayakta alkışlandı.

Şirin Aktemur tarafından kaleme alınan Lal müzikali, Büyükşehir Belediyesi tarafından ücretsiz olarak Eskişehirlilerle buluştu. Gaye Alacacı, Şenol Talınlı ve Şule Köken’in oyuncu olarak sahne aldığı müzikalin yönetmen yardımcılığını ve hareket düzenini Hakan Odabaşı, kostüm tasarımını Sevgi Türkay, ışık tasarımını Osman Uzgören, müzik direktörlüğünü Şenol Talınlı üstleniyor.

 

Art’s Magazin | Yerel

'Lal' Müzikali Eskişehirliler İle Buluştu 1

‘Lal’ Müzikali Eskişehirliler İle Buluştu
Hemen Abone Olun, İlk Sizin Haberiniz Olsun!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!