Etik İlkelerimiz

featured

Etik İlkelerimiz

Etik İlkelerimiz

 1. Gazetecilik meslek ilkeleri, Art’s Magazin için de Kabul ederiz. Ülkemizde internet gazeteciliği için yasa çalışmaları devam ediyor olsa da meslek ilkeleri değişmeyeceği inancını taşıyoruz. Halkı bilgilendirmenin doğru, dürüst ve ilkeli şekilde tarafsız olarak yapılan bir görev olduğuna inanıyoruz.
 2. Başka bir medya kuruluşundan alınarak yayımlanan haberlerde kaynağın belirtilmesi ve medya kuruluşunun kendi imkânlarıyla ürettiği özel haberlerin tamamının kullanılmayıp haberi üreten medya kuruluşuna link verilmesini esas alır, fikir emekçilerine saygı duyar, sadece medya değil, tüm yazı ve içeriklerde yapılan alıntılar için kaynak belirtiriz.
 3. Sadece halkı bilinçlendirme kaygısı ve haber alma özgürlüğünün bilinciyle hareket ederiz. Düzeltme ve Cevap ilkelerimiz dışında haber kaldırmaz, yanlışı üretmez ve en doğru bilgiyi tarafsızca sunulması gerektiğine inanır ve buna göre içeriklerimizi üretiriz.
 4. İstenilen istatistik bilgilerimizi şeffaf bir şekilde paylaşır, hiç bir soru işareti doğurmayacak şekilde yöneltilen tüm sorulara cevap veririz.
 5. İnsan haklarına, Kişisel haklara ve markalara saygı duyarız. Evrensel ilkelere, İklim şartlarına ve Hayvan haklarına saygı duyar, tüm bu hakları savunmak için çabalarız.
 6. Nefret söylemleri, ırkçılık, dini mezhep ve gruplara saygı duyarız. İçeriklerimizde tüm azınlık ve insanlara saygı duyar, yapılan yorumları mümkün olduğunca inceler ve ilkelerimize ters düşen yorumların yayınına izin vermeyiz.
 7. insan bedeninin metalaştırılmasına hizmet edecek ve toplumsal cinsiyet eşitliğine aykırı şekilde yayın yapmayız.
 8. Sırf haberin tıklanması için, içeriği yansıtmayan, çarpıtılmış, sansasyonel haber başlıkları kullanmayız, farklı sayfalara ziyaret istatistiklerimizi arttırmak için yönlendirme yapmayız. Site trafiğimizin kaynaklarına önem verir, belirli aralıklarla inceler ve uygun olmayan bağlantıları engelleriz.
 9. Haber ve köşe yazılarının altına yazılan okur yorumlarında gerçek isimlerin kullanılması esastır. Takma isimlerin kullanılmasına izin versek bile, yorumları yayımlanmadan önce küfür ve hakaret içermemesi için denetler sadece uygunsuz yorumların yayınlanmasını engelleriz. Yorumlardaki tek engelleme etik ilkelerimize aykırı olan yorumlar için gerçekleştirilir. Kişisel fikirler, hakaret ve şiddet içermeyen fikir alışverişlerine önem verir ve desteklemesek bile ilkelerimize aykırı olmaması halinde yorumun yayınlanmasına izin veririz.
 10. Web sitemize sadece backlink için yapılan yorum ve bağlantıları engeller, herkes için güvenli bir ekosistem oluşturmak için çabalar ve sürekli aktif güvenlik duvarları kullanır, düzenli aralıklarla sitemizde tarama gerçekleştiririz.
 11. Art’s Magazin, içeriklerinde her şirkete, dini gruba, etkin kökene, her ırka, ve tüm siyasi partilere eşit yaklaşır. Eksik gördüğünüz her türlü içerik için bizimle temasa geçebilirsiniz. Eksik gördüğünüz içerikleri bizimle paylaşmanız mutluluk verecektir. Bu tarz içerik, bilgi ve belge için haber@artsmagazin.com mail adresi ile bizimle temasa geçebilir, kimliğinizi paylaşmadan her türlü belge ve bilgiyi etik ilkelerimiz doğrultusunda doğruluğunu inceleyerek yayımlarız. Yalan haber, yanlış bilgi ve belge, bir grup veya zümreyi hedef alan ve sadece karalamak veya markayı korumak için bilinçli olarak doğruyu yansıtmayanlar hakkında tüm hukuki haklarımızı saklı tutarız.

Etik İlkelerimiz – Art’s Magazin – Etik İlkelerimiz

Etik İlkelerimiz
Etik İlkelerimiz

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!