Erdoğan: Gazi Mustafa Kemal Bu Ülkeyi Düyun-u Umumiye’den, Biz de IMF Görünümlü Emperyalist Kenelerden Kurtardık

service

ERDOĞAN: GAZİ MUSTAFA KEMAL BU ÜLKEYİ DÜYUNU UMUMİYEDEN, BİZ DE IMF GÖRÜNÜMLÜ EMPERYALİST KENELERDEN KURTARDIK

Erdoğan: Gazi Mustafa Kemal Bu Ülkeyi Düyun-u Umumiye’den, Biz de IMF Görünümlü Emperyalist Kenelerden Kurtardık

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep’te; “Birileri kıta kıta geziyor. Temiz para arıyormuş. Ama gittiği yer, geçmişte bizim ülkemiz de dahil tüm dünyanın iliğini, kemiğini sömürenlerin kapısı. Nerelere gittiğinin farkında mısın? Gazi Mustafa Kemal, bu ülkeyi Düyun-u Umumiye’den biz de IMF görünümlü emperyalist kenelerden kurtardık. Bu kardeşiniz, 2023’te IMF’e kapıları kapattı mı? IMF’ye ‘Sizinle işimiz bitti’ dedi mi? ‘Sizinle bundan sonra işimiz yok’ dedi” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep İstasyon Meydanı’nda Gaziray, Büyükşehir yatırımları, 70 fabrika ile yapımı tamamlanan diğer projelerin toplu açılış törenine katıldı. Erdoğan burada şöyle konuştu:

“GAZİ MUSTAFA KEMAL, BU ÜLKEYİ DÜYUN-U UMUMİYE BİZ DE IMF GÖRÜNÜMLÜ EMPERYALİST KENELERDEN KURTARDIK”

“Biz vesayetin oyunlarını sizlerle beraber bozduk. Terör örgütlerinin kanlı saldırılarını sizlerle beraber göğüsledik. Sınırlarımız boyunca kurulmaya çalışılan terör koridorlarını beraber yıktık. Darbecilere karşı beraber direndik. Ekonomik tetikçilerin tuzaklarını emeğimizle, üretimimizle, alın terimizle beraber boşa çıkardık. Türkiye Yüzyılı için gereken temeli beraber attık. Gereken hazırlıkları beraber gerçekleştirdik.

Milletimiz o engin feraseti ile meseleyi en doğru şekilde kavradığı için emperyalistlerin tezgahlarını her defasında başlarına geçirdi. Bu oyunlar bilhassa seçim dönemlerinde daha bir pervasızca sergileniyor. Türkiye Yüzyılı’nın seçimi 2023’e yaklaşırken bunun yeni işaretleri belirmeye başladı. Birileri kıta kıta geziyor. Amerika olmadı, İngiltere. İngiltere olmadı Almanya. Sanırsınız ki ülkenin ve milletin hayrına bir iş yapacak. Dönüşte bakıyoruz, yediği hamburgerden başka anlatacak hiçbir şeyi yok. Ama hesabını veremediği pek çok karanlık nokta var. Temiz para arıyormuş.

Ama gittiği yer, geçmişte bizim ülkemiz de dahil tüm dünyanın iliğini, kemiğini sömürenlerin kapısı. Ne alacakmış oradan, para. Sen ne yapıyorsun? Nerelere gittiğinin farkında mısın? Gazi Mustafa Kemal, bu ülkeyi Düyun-u Umumiye’den biz de IMF görünümlü emperyalist kenelerden kurtardık. Bu kardeşiniz, 2023’te IMF’ye kapıları kapattı mı? IMF’ye ‘Sizinle işimiz bitti’ dedi mi? ‘Sizinle bundan sonra işimiz yok’ dedi. O gün bugün, artık bizim IMF ile herhangi bir şeyimiz yok. Ama CHP ne yaptı? IMF’nin temsilcileriyle İstanbul’da otellerde bir araya geldi. Onlar varsa yine onlarla birlikte yürüsünler. Bizim onlarla işimiz yok. Zira biz kendimize yeteriz.

Şimdi bu zat, ülkemizi aynı fasit daireye sokmak için dört dolanıyor. Bu zatın gece yarıları yayınladığı her video, kürsülerden yaptığı her konuşma, partisinin milletvekilleri üzerinden giriştiği her provokasyon velhasıl siyaset adı altında yaptığı her iş Türkiye’yi uluslararası alanda köşeye sıkıştırmak isteyenlere malzeme verme amacı taşıyor. Yoksa, aklı başında kim ülkenin kapanmış bir yarasını hoyratça açar? Aklı başında kim kendi devletini uyuşturucu gibi bir illetle aynı cümlede zikreder? Kim milletvekillerini mahkemelerde hakimlerin üzerine yürütür?

Düşünün, CHP’nin milletvekilleri mahkemede hakimlerin üzerine yürüyor. Bu şaşırmış ya. Nereye gittiğinin farkında değil. Şimdi yargıdayız. Yargıda bunların hesabını soracağız. Kim tüm siyasetini sınır tanımayan bir yalan ve iftira dalgası üzerine kurar, bunlar siyaset değil, proje ürünü hamlelerdir. Bunları yapanlar da siyasetçi değil, proje elemanlarıdır. Türkiye, proje elemanlarının, ülkenin ve milletin yönetimine hâkim olduğu geçmişteki karanlık günlerin bedellerini çok ödedi. Aynı bedelleri tekrar önümüze getirmek isteyenlere asla fırsat vermeyeceğiz.

Bunlarda öyle bir zihniyet var ki, hem ülkeye kana ve ateşe bulayanları sırtlarına alıp taşırlar hem de aynı ithamla ortalığı birbirine katarlar. Sorsanız, partilerinin Cumhuriyet ile yaşıt olduğunu söylerler, ama Cumhuriyet’e tek kuruşluk faydaları yoktur. Sorsanız, partilerinin adında Cumhuriyet vardır, ama Cumhuriyet’i yıkım süreci olarak tarif edenlere memleketi peşkeş çekmeye çalışırlar. Belediyelerde bunu yaptılar. Baktılar ki işler tıkırında yürüyor, şimdi aynı projeyi hükümet seviyesinde işletmenin peşindeler. Ama yapamayacaklar. Milletimiz tıpkı geçtiğimiz 15 seçimde olduğu gibi, 2023’te de bu oyunu bozar mı?

“EKONOMİMİZİ KÜRESEL SERMAYENİN TETİKÇİLERİNE TESLİM EDECEKLER”

CHP’nin altılı masasının etrafında oturan ve çevresinde dolanıp duran partilerden herhangi birinin ağzından bu ifadeleri duyuyor musunuz? Bunlar, 85 milyon ferdi millet yapan değerlerin özetidir. Bugün hiçbir sorumlulukları yokken bu değerlere sahip çıkamayanların şayet yarın ellerine yetki geçerse istikametlerini ne tarafa çevireceklerini düşünebiliyor muşunu? Yapacakları iş şudur: Güvenliğimizi, ülkemiz sınırları dışına attığımız terör örgütlerinin hamiliği görevini yürütenlere havale edecekler. Ekonomimizi küresel sermayenin tetikçileri IMF ve benzeri kuruluşlara teslim edecekler. Evlatlarımızı, ellerindeki dijital mecraları milli ve manevi değerlerimizi zehirlemek için kullananların insaflarına terk edeceklerdir.

Eser ve hizmet altyapımızı kimi yerde iş bilmezlikleri kimi yerde kasıtlı sabotajlarıyla kısa sürede çökerteceklerdir. Velhasıl, Türkiye’yi 1970’lerin, 1990’ların perişan haline döndürecekler. Bazen bunları söylerken ‘Acaba karşımızdakilere haksızlık mı yapıyoruz’ diye sorduğumuz oluyor. Sonra bakıyoruz, aksini düşünmemize imkân sağlayacak bir tane aklı başında adamları, politikaları ve söylemleri yok. Beton duvara vursanız ses gelir, ama arkadaş bunlardan hayırlı bir ses çıkmıyor.

“BİZ 20 YILDIR BÖYLE BİR MUHALEFETE ÖZELLİKLE RASTLAMADIK”

Demokrasilerde iktidar kadar muhalefette önemlidir. Karşınızda kaliteli bir muhalefet varsa, iktidar olarak siz de sürekli kendinize çeki düzen vermek mecburiyetinde kalırsınız. Biz 20 yıldır böyle bir muhalefete özellikle rastlamadığımız için, her işimizi doğrudan milletimizle istişare ederek yürütüyor, her derdimizi milletimizle paylaşıyoruz.”

ERDOĞAN’DAN ŞAHİNBEY BELEDİYE BAŞKANINA: “KREDİ KULLANSAYDIN BATARDIN”

Gaziantep Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, kavşak açılışında;  “Bunları kredi kullanmadan, kendi öz kaynaklarımızla yapıyoruz, Sayın Cumhurbaşkanım” dedi. Erdoğan ise “Zaten kredi kullansaydın batardın” karşılığını verdi. Tahmazoğlu ise “Bu tüyoyu siz, ilk belediye başkanı olduğumda vermiştiniz” diye konuştu.

Art’s Magazin | Siyaset

Erdoğan: Gazi Mustafa Kemal Bu Ülkeyi Düyun-u Umumiye’den, Biz de IMF Görünümlü Emperyalist Kenelerden Kurtardık
Erdoğan: Gazi Mustafa Kemal Bu Ülkeyi Düyun-u Umumiye’den, Biz de IMF Görünümlü Emperyalist Kenelerden Kurtardık

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!