GAZİANTEPLİ ESNAFTAN KILIÇDAROĞLU’NA: “KALBİMİZ SİZİN CUMHURBAŞKANI OLMANIZDAN YANA. BUNA YÜREKTEN İNANIYORUM VE İSTİYORUM, ÇÜNKÜ YAKIŞAN SİZSİNİZ”

service

GAZİANTEPLİ ESNAFTAN KILIÇDAROĞLU’NA: “KALBİMİZ SİZİN CUMHURBAŞKANI OLMANIZDAN YANA. BUNA YÜREKTEN İNANIYORUM VE İSTİYORUM, ÇÜNKÜ YAKIŞAN SİZSİNİZ”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Gaziantep’te esnafı ziyaret etti. Bir ayakkabıcı, Kılıçdaroğlu’nu, “Sayın Cumhurbaşkanı’m, hoş geldiniz” diye karşıladı. Esnaf, Kılıçdaroğlu’na, “Kalbimiz sizin cumhurbaşkanı olmanızdan yana. Buna yürekten inanıyorum ve istiyorum. Çünkü yakışan sizsiniz” dedi. Bir lokantacı, işlerin azlığından yakındı. Kılıçdaroğlu da “Herkesin huzur içinde işini yaptığı bir Türkiye. En büyük özlemimiz o. Sizin kazanmanız lazım. Orta direksiniz. Devletin direği aslında sizsiniz” diye karşılık verdi.

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, bir dizi ziyaret için dün geldiği Gaziantep’te bugün, merkez ilçe Şahinbey’de esnafı ziyaret etti. Kılıçdaroğlu’nu, Gaziler Caddesi’nde toplanan yurttaşlar karşıladılar. 

“ANTEP DEYİNCE BAKLAVA AKLA GELİYOR”

Esnafın sorunlarını dinleyen Kılıçdaroğlu, ziyaret ettiği tatlıcıya kaç yıldır bu işi yaptığını sordu. Esnaf, “Doğuştan. Baba mesleği” yanıtını verdi. Kılıçdaroğlu da esnafa, “Zaten Antep deyince baklava akla geliyor” dedi. Esnaf, “Halimize şükretmekten başka elden bir şey gelmiyor. Hamdolsun diyoruz. İşler Allah’ın izniyle inşallah daha iyi olur. Antep’e sık sık bekliyoruz sizleri” derken Kılıçdaroğlu da “İnşallah daha iyi olur” karşılığını verdi. Ardından esnaf, “Tatlıcı dükkanına girip de tatlı yemeden olmaz” diyerek Kılıçdaroğlu’na tatlı ikram etti. Esnaf, daha sonra Kılıçdaroğlu’na bir tepsi baklava hediye etti.

“SAYIN CUMHURBAŞKANI’M, HOŞ GELDİNİZ”

Bir ayakkabıcı, Kılıçdaroğlu’nu, “Sayın Cumhurbaşkanı’m, hoş geldiniz” diye karşıladı. Esnaf, “Bunu yürekten söylüyorum. Sizin cumhurbaşkanı olmanızı çok istiyorum” dedi. Kılıçdaroğlu da esnafa teşekkür etti.

“KALBİMİZ SİZİN CUMHURBAŞKANI OLMANIZDAN YANA”

Ekonomiden dert yanan ayakkabıcı, “Ekonominin altında eziliyoruz. Kira üçgeni, market üçgeni, vergiler üçgeninde gidip geliyoruz. Bayağı dipteyiz” diye konuştu. Kılıçdaroğlu, “İnşallah düzelecek” diye karşılık verdi. Esnaf da “Kalbimiz sizin cumhurbaşkanı olmanızdan yana. Buna yürekten inanıyorum ve istiyorum. Çünkü yakışan sizsiniz” dedi.

“ÇAY, KAHVE ISMARLAYACAĞIM SANA”

Daha sonra bir gözlükçüye giren Kılıçdaroğlu, hangi tarz gözlüklerin tercih edildiğini sordu. Bir çalışan kemiksiz, çerçevesiz gözlerin yetişkin yurttaşlar tarafından tercih edildiğini söylerken diğer çalışan, “Siz de gençsiniz Sayın Genel Başkan’ım” dedi. Kılıçdaroğlu da kendisine genç diyen esnafa, “Teşekkür ederim, çay, kahve ısmarlayacağım sana” diye karşılık verdi.

“HERKESİN HUZUR İÇİNDE İŞİNİ YAPTIĞI BİR TÜRKİYE. EN BÜYÜK ÖZLEMİMİZ O”

Kılıçdaroğlu’na, girdiği bir lokantada esnaf, yiyecek içecek ikram etmek istedi. Kılıçdaroğlu, teşekkür ederek, “Bir gün sade vatandaş olarak gelirsem eğer yemek yer, çay içeriz. Sizin mutfağınız zengin zaten, biliyorum. Ben değil, dünya biliyor” dedi. Esnaf, işlerin sıkıntılı olduğunu söylerken Kılıçdaroğlu, “İnşallah düzelecek. Herkesin huzur içinde işini yaptığı bir Türkiye. En büyük özlemimiz o. Sizin kazanmanız lazım. Orta direksiniz. Devletin direği aslında sizsiniz. Esnaf” diye konuştu.

“KIZINIZI DA SELAM. GÖZLERİNDEN ÖPÜYORUM”

Bir başka ayakkabıcı, alım gücünün zayıfladığından dert yandı. Giyim mağazası işleten başka esnaf, Kılıçdaroğlu ile eşini telefonda görüntülü görüştürdü. Kılıçdaroğlu, esnafın eşine, “Nasılsınız, iyi misiniz? Kızınızı da selam. Gözlerinden öpüyorum” dedi.

Art’s Magazin  Gündem

GAZİANTEPLİ ESNAFTAN KILIÇDAROĞLU’NA: “KALBİMİZ SİZİN CUMHURBAŞKANI OLMANIZDAN YANA. BUNA YÜREKTEN İNANIYORUM VE İSTİYORUM, ÇÜNKÜ YAKIŞAN SİZSİNİZ”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!