İmamoğlu: “Bunlar, Mayıs 2019’da Seçimi İptal Ettiklerinde Karadenizli Hemşerilerimin Onlara Verdiği Cevabı Unuttular”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
İmamoğlu: Bunlar, Mayıs 2019da Seçimi İptal Ettiklerinde Karadenizli Hemşerilerimin Onlara Verdiği Cevabı Unuttular

İmamoğlu: “Bunlar, Mayıs 2019’da Seçimi İptal Ettiklerinde Karadenizli Hemşerilerimin Onlara Verdiği Cevabı Unuttular”

Haber: Berkay VAROL / Kamera: Kemal SEVİNDİRİCİ

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Giresun’da; “Bunlar neyi unuttular? Mayıs 2019’da seçimi iptal ettiklerinde, sırtımı yasladığım Karadenizli hemşerilerimin Karadeniz’de onlara verdiği cevabı unuttular. Hem Ordu’da unuttular, Giresun’da unuttular, Trabzon’da unuttular, İstanbul’da unuttular. Ama bu sefer eminim ki hepiniz öyle büyük bir cevap vereceksiniz ki hayatları boyunca unutmayacaklar” dedi.

İBB’nin katkılarıyla yapılan Tirebolu Meydan Düzenlemesinin açılışı için bugün Giresun Piraziz’e giden İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, ilçe meydanında kendisini karışlayan vatandaşlara seslendi. İmamoğlu, şunları söyledi:

“Bugün güzel topraklarınız, doğduğum güzel coğrafyaya gelmekten büyük onur duydum. Piraziz’de olmaktan, Giresun’da olmaktan çok mutluyum, gururluyum. Türkiye’mizin her noktasında güzel izler bırakmaya, İstanbul’umuzun her katkısını bütün cennet vatanın her köşesine hissettirmeye özenli bir gayret gösterdik.

Bu noktada İstanbul’umuzun temel taşı olan yüz binlerce Giresunlulardan hepinize selamlar getirdim, saygılar getirdim. Tabi Piraziz’e çok özenli bir projeyi hediye etme arzumuz vardı. Sonuna yaklaştık. Şimdi kıymetli belediye başkanımla orayı teftiş edeceğiz. İnşallah çok yakın zamanda sizlerin hizmetine girecek olan hem bir güzel parkı hem de içindeki sosyal tesis alanını sizlere İstanbul halkı adına hediye etmenin gururunu yaşıyorum. Hayırlı uğurlu olsun.

Haksızlıklara, hukuksuzluklara karşı dayanışma içerisinde milletimizle bir arada olmaya geldim. İnsanlar, milletimizin iradesini yok sayanlara büyük bir cevap verecek, bunu hissediyorum. Halkın karar verdiği bir hususu, ‘Ben bunu tanımam, ben bunu yok sayarım’ diyen kibre karşı, milletimizin özgürlük duygusuyla ‘Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir’ duygusuyla hareket edeceğini biliyorum ve bu hukuksuzluğa karşı hepinizin en üst seviyede cevap verdiğinizi ve vereceğinizi biliyorum.

Bunlar neyi unuttular? Mayıs 2019’da seçimi iptal ettiklerinde, sırtımı yasladığım Karadenizli hemşerilerimin Karadeniz’de onlara verdiği cevabı unuttular. Hem Ordu’da unuttular, Giresun’da unuttular, Trabzon’da unuttular, İstanbul’da unuttular. Ama bu sefer eminim ki hepiniz öyle büyük bir cevap vereceksiniz ki hayatları boyunca unutmayacaklar.”

Art’s Magazin  Gündem

İmamoğlu: “Bunlar, Mayıs 2019’da Seçimi İptal Ettiklerinde Karadenizli Hemşerilerimin Onlara Verdiği Cevabı Unuttular”

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!