Mavi Marmara ile gidemedi, Togg ile gidecek

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Mavi Marmara ile gidemedi, Togg ile gidecek

2010 yılında Mavi Marmara gemisine yapılan saldırıda İsrail hükümeti tarafından 3 gün rehin tutulan İsmail Hakkı Vahapoğlu, İsrail’in engeli sebebiyle gidemediği kutsal topraklara Togg ile gidecek.
2010 yılında Mavi Marmara gemisinde beraberindeki 800 yolcu ile birlikte Gazze kentine insani yardım götürenler arasında bulunan 61 yaşındaki İsmail Hakkı Vahapoğlu, İsrail hükümetinin askeri operasyonu sonrası 3 gün rehin tutuldu. Dönemin Dış İşleri Bakanlığı’nın müdahalesi sayesinde 3 gün esir tutulan Vahapoğlu Türkiye’ye iade edilerek ülkesine geri döndü. 2023 yılının ocak ayında yapılan çekilişle bin 597’nci sıradan kendisine kula rengi Togg T10x çıkan Vahapoğlu, o yıllarda gidemediği kutsal topraklara imkan bulması dahilinde tekrar yerli ve milli otomobil ile gideceğini söyledi.
“Her Türk vatandaşının bu arabayı görmeye ve binmeye hakkı var”
Yerli otomobil Togg’un görenler tarafından oldukça merak edildiğini belirten Vahapoğlu, “Kurayı izledik, bize çıktığında çok sevindik. Beklemediğimiz bir durumdu. Çok fazla müracaat oldu fakat 20 bin kişiye çıktı. İlk bin 597’nci kişi olmak tabi ki güzel. Çok sevindirici oldu. Arabam çok merak ediliyor. Tüm dostlarım arabayı görmek, test etmek istiyor. Onlara bütün imkanları sağlıyoruz, her Türk vatandaşının bu arabayı görmeye ve binmeye hakkı vardır diye düşünüyorum” dedi.
Mavi Marmara ile gidemedi Togg ile gitmek istiyor
İnsani yardım nedeniyle gönderilen Mavi Marmara gemisine İsrail hükümeti tarafından yapılan askeri operasyon sonucu gidemediğini belirten Vahapoğlu, yerli otomobil Togg ile gitmek istediğini belirterek, “Mavi Marmara katılımcılarındanım. Türkiye o zamandan bu zamana farklı tabi ama biz Mavi Marmara’ya katıldığımız zaman da Türkiye’nin gücünü gördük. İsrailliler bizi 3 günden fazla saklayamadı, tekrar ülkemize iade ettiler. Gelince fark ettik ki zamanın Dış İşleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ‘ben vatandaşlarımı 3 gün içerinde ülkemde istiyorum’ diye talimat verince bunun üzerine bırakmışlar. Yoksa Yahudiler adamı öyle kolay kolay bırakmaz. O zaman da gücümüz iyi ama şimdi çok daha iyi tabi ki. Böyle bir imkan olsa kutsal topraklara kendi ürettiğimiz aracımızla gitmeyi çok isterim” şeklinde konuştu.

Mavi Marmara ile gidemedi, Togg ile gidecek Art’s MagazinSon Dakika

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!