1. Haberler
  2. Ekonomi
  3. Güneş Enerjisinde Parlak İş Birliği: Ennag, LG Energy Solution’in Türkiye’deki İlk Resmi Distribütörü Oldu

Güneş Enerjisinde Parlak İş Birliği: Ennag, LG Energy Solution’in Türkiye’deki İlk Resmi Distribütörü Oldu

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Güneş Enerjisinde Parlak İş Birliği: Ennag, LG Energy Solution’in Türkiye’deki İlk Resmi Distribütörü Oldu

Dünyanın en büyük lityum iyon pil üreticilerinden biri olan LG Energy Solution’ın güvenlik, performans ve güvenirlik açısından en yüksek seviyedeki bataryaları Ennag ile Türkiye pazarında satışa sunulacak.

 

Türkiye’nin Büyük Yenilenebilir Enerji Potansiyeli

Türkiye yenilenebilir enerji pazarının yüksek potansiyeli, LG gibi büyük oyuncuların da pazara girişini hızlandırıyor. Dünya Bankası tarafından yayınlanan Küresel Güneş Atlası; ABD, Çin ve pek çok Avrupa ülkesine kıyasla Türkiye’nin güneş enerjisinden elektrik üretim potansiyelinin daha yüksek seviyede olduğunu ortaya koyuyor. 

Üstelik Türkiye’nin Ulusal Enerji Planı’nda da yenilenebilir enerji üretiminin hızlanacağının bir göstergesi olarak güneş enerjisindeki kurulu güç artışının 2030 yılına kadar 3GW/yıl, 2035 yılına dek ise 4 GW/yıl olması öngörülüyor.

 

Bugünden yarının teknolojisi 

Ennag’ın Kurucusu Erman Toprak Türkiye’de yenilenebilir enerjiyi yaygınlaştırma hedeflerinden bahsetti;
  “Ennag olarak; sadece bugünün değil yarının ihtiyaçlarına yönelik teknolojik ürün çeşitliliği ve kapsamlı hizmet anlayışımızla daha iyi bir gelecek için buradayız. Her geçen gün artan enerji ihtiyacı ve yükselen şebeke maliyetleri, depolamalı güneş enerjisi sistemlerine olan ilgiyi artırıyor. Depolanan elektriğin daha değerli hale geldiği bir dünyaya doğru ilerliyoruz. Bu doğrultuda pazar lideri LG Energy Solution ile heyecan verici bir ortaklık kurduk. LG’nin tüm dünyada yüksek teknolojiyle ürettiği hem endustriyel hem de evsel bataryaları artık Türkiye pazarında tanıtmak ve dağıtımını sağlamak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”

 

LG Energy Solution bölge satış yönetisi Emre Kuyumcu önemli iş birliği hakkında şu sözleri aktardı;

“Türkiye bizim için son derece önemli bir pazar. LG Energy Solution olarak, burada büyük bir büyüme potansiyeli görüyoruz. Teknolojiye yoğun şekilde yatırım yapan ve yüksek manevra kabiliyetine sahip bir şirket olan Ennag ile yaptığımız distribütörlük anlaşmasının, Türk pazarındaki hedeflerimize ulaşmamıza yardımcı olacağına inanıyoruz. Bu ortaklık sayesinde, ileri teknolojiye sahip enerji depolama çözümlerimizi Türkiye’de etkin bir şekilde tanıtma ve sürdürebilir enerji çözümlerine olan artan ihtiyacı karşılama imkanı bulacağız. İş birliğimizin Türkiye’deki enerji dönüşümüne olumlu bir katkı sağlayacağını düşünüyor ve birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz.”

 

LG Energy Solution Teknik Satış Yöneticisi Kemal Aydoğan ise şu sözleri ekledi;

“LG Energy Solution olarak, 30 yıllık deneyim, teknoloji ve kalite ile pazara Ennag distribütörlüğünde giriş yapmaktan gurur duyuyoruz. Türk pazarında büyük bir potansiyel görüyoruz, özellikle de pazarın konut ölçekli bataryalara doğru gelişmesi ve Türk kullanıcılarının kalite ve performansa verdiği değer nedeniyle. Ennag’in bu konudaki öncü rolü, teknolojimizi son kullanıcılara ulaştırmamıza ve yüksek teknoloji ile pazarda güçlü bir varlık göstermemize yardımcı olacaktır.”

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Güneş Enerjisinde Parlak İş Birliği: Ennag, LG Energy Solution’in Türkiye’deki İlk Resmi Distribütörü Oldu | Art’s Magazin | Son Dakika Haberleri

Güneş Enerjisinde Parlak İş Birliği: Ennag, LG Energy Solution’in Türkiye’deki İlk Resmi Distribütörü Oldu

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!