3. ULUSLARARASI KUŞADASI HEYKEL SEMPOZYUMU BAŞLIYOR

featured
service

3. ULUSLARARASI KUŞADASI HEYKEL SEMPOZYUMU BAŞLIYOR

Kuşadası Belediyesi tarafından bu yıl 3’üncü kez düzenlenecek olan Uluslararası Kuşadası Neopolis Heykel Sempozyumu, 28 Eylül’de başlıyor. 4 Kasım 2022 tarihine kadar devam edecek sempozyuma Türkiye, İran, Estonya, İtalya, Moldova ve Belarus’tan 10 heykeltıraş katılacak.

Kuşadası Belediyesi, Kuşadası Kültür Sanat ve Tanıtım Vakfı (KUSAV) ve Mehmet Nuri Göçen Kültür Eğitim ve Sanat Vakfı iş birliğinde düzenlenen 3. Uluslararası Kuşadası Neopolis Heykel Sempozyumu, Kuştur Mevkii’nde bulunan Eski Deve Güreşi Arenası’nda başlıyor. Düzenlendiği ilk yıl “Kuşadası”, geçen yıl “yaşam hakkı” teması ile düzenlenen sempozyum, bu yıl “müzik” teması ile gerçekleşiyor.

6 ÜLKEDEN 10 HEYKELTIRAŞ

Heykeltıraş Hakan Şengönül ve Özlem Şengönül’ün’ün küratörlüğünde 4 Kasım 2022 tarihine kadar sürecek olan sempozyuma İran’dan Amin Mehrafarin, İsmail Sahandyan, Morteza Dastjerdi ile Esfandyan Moradpour, İtalya’dan Bettino Francini, Estonya’dan Grekov Kirill, Belarus’tan Kiryl Krokhaliou, Moldova’dan Svetlana Melnichenko, Türkiye’den ise Hakan Şengönül ve Ozan Dursun katılacak. Sempozyumun asistanlığını ise Tunç Şendağ yapacak.

Bir ay boyunca mermer blokları yontarak “müzik” teması ile şekillendirecek 10 heykeltıraşın eserleri, geçen yıllarda olduğu gibi bu yıl da Kuşadası’nın farklı noktalarında kalıcı olarak sergilenecek. Sempozyum kapsamında heykeltıraşların çalışmalarını izlemek isteyen sanatseverler için Kuşadası Belediyesi önünden servis kalkacak. 

3. ULUSLARARASI KUŞADASI HEYKEL SEMPOZYUMU BAŞLIYOR
Hemen Abone Olun, İlk Sizin Haberiniz Olsun!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!