ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR’DEN HAYVAN ÜRETİCİLERİNE DESTEK

featured
service

ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR’DEN HAYVAN ÜRETİCİLERİNE DESTEK

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, artan maliyetler karşısında faaliyetlerini sürdürmekte zorlanan üreticiler için sürdürdüğü destek projesi kapsamında Sarıcakaya ve mahallelerinde yonca balyası dağıttı.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin çiftçilere ve hayvan üreticilerine desteğini sürdürüyor. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi’nin küçük ölçekli çiftçiye nefes aldıran “Küçük Çiftçiyi Destekleme Projesi” kapsamında belediyenin arazilerine ekilen mahsullerin çiftçilere destek, hayvancılıkla geçinen vatandaşlara ise yem olarak hibe edildiği çalışmalar devam ediyor.

Son olarak Sarıcakaya ilçesi Laçin mahallesinde Büyükşehir Belediyesi’ne ait yonca tarlasında hasat gerçekleştirildi. Hasat edilen yoncalar, balya haline getirilerek, Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı yetkilileri tarafından destek başvurusu yapan hayvan üreticilerine teslim edildi.

Sarıcakaya ve mahallelerinde üretim yapan 24 hayvan üreticisinin teslim aldığı balyalar, traktör ve kamyonetlerle taşınırken, üreticiler verilen balya desteği için Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’e teşekkür etti.

ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR’DEN HAYVAN ÜRETİCİLERİNE DESTEK
Hemen Abone Olun, İlk Sizin Haberiniz Olsun!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Art's Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!