KARABURUN BELEDİYE BAŞKANI İLKAY GİRGİN ERDOĞAN, ‘GÖREVİ KÖTÜYE KULLANMA VE RESMİ BELGEDE SAHTECİLİK’ İDDİASIYLA YARGILANDIĞI DAVADA BERAAT ETTİ

featured
service

KARABURUN BELEDİYE BAŞKANI İLKAY GİRGİN ERDOĞAN, ‘GÖREVİ KÖTÜYE KULLANMA VE RESMİ BELGEDE SAHTECİLİK’ İDDİASIYLA YARGILANDIĞI DAVADA BERAAT ETTİ

İzmir Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan, Mordoğan Mahallesi’ndeki meydan düzenlemesine ilişkin AKP Karaburun İlçe Başkanı Adem Avcı’nın şikayeti üzerine ‘görevini kötüye kullanma ve resmi belgede sahtecilik’ suçlarından yargılandığı davada beraat etti. Erdoğan, “Yargıyı kullanarak beni sindireceklerini sananlar, yanıldıklarını görecekler” dedi.

İzmir 17. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki davada Karaburun Belediye Başkanı İlkay Girgin Erdoğan’ın yanı sıra belediye çalışanları Sercan Sefer Çiğdemoğlu, Ali Murat Çelik, Burçin Çelik ve Tolga Aydın da beraat etti.

İlkay Girgin Erdoğan, beraat kararı sonrasında yaptığı yazılı açıklamada, göreve geldiği 2019 yılının nisan ayından itibaren AKP İlçe Başkanı Adem Avcı’nın kendisi hakkında pek çok şikayet dilekçesi verdiğini vurguladı. AKP’li Avcı’ya tepki gösteren Başkan Erdoğan, “Şahsıma yönelik toplumda olumsuz algı yaratmak amacı güden, meclis toplantılarımıza bile katılmayan ve meclis üyesi arkadaşlarını yalnız bırakan ilçe başkanı, Karaburun’a ve ilçemizin geleceğine yönelik en küçük bir fikri ve söylemi olmadığı için yerel siyaset yapmayı adliye koridorlarında dolaşmak sanıyor” dedi. 

Başkan Erdoğan, Mordoğan’daki meydan düzenlemesinde sehven yapılan basit bir kusurun, iddia edilen suçun maddi ve manevi şartlarını oluşturmadığı bilinmesine rağmen dava konusu edildiğini, AKP İlçe Başkanı Avcı’nın temelsiz iddialarının İzmir Adliyesi üzerinde de gereksiz bir yük oluşturduğunu belirtti. Erdoğan, şu açıklamayı yaptı:

“Geçen üç senede kendisinin ve arkadaşlarının Karaburun’a yönelik en küçük bir proje fikrine tanık olmadık. Benimle ilgili sürekli yargıya şikayette bulunmak, yandaş basının Karaburun muhabirliğini yapmak ve meclisimizde alınan her karara ret oyu vermek dışında görevleri olmadığına kendilerini inandırmış durumdalar. Ben, mesleğim icabı uzun yıllar o koridorlarda avukat olarak dolaştım, şimdi de belediye başkanı olarak yargıya hesap vermekten hiçbir zaman korkmam. Adalete olan güvenimi hep ifade ettim, ‘İzmir’de Hakimler var’ dedim. Yargıyı kullanarak beni sindireceklerini sananlar, yanıldıklarını görecekler. 4. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam eden davanın da beraatle sonuçlanacağını, hukukun arkasından dolaşılarak gündeme getirilen saçma sapan suçlamalardan aklanacağıma inanıyorum.”

KARABURUN BELEDİYE BAŞKANI İLKAY GİRGİN ERDOĞAN, ‘GÖREVİ KÖTÜYE KULLANMA VE RESMİ BELGEDE SAHTECİLİK’ İDDİASIYLA YARGILANDIĞI DAVADA BERAAT ETTİ
Hemen Abone Olun, İlk Sizin Haberiniz Olsun!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!