KARŞIYAKA ‘İZMİR BABA’YI ANACAK

KARŞIYAKA ‘İZMİR BABA’YI ANACAK

ABONE OL
6 Ağustos 2022 10:57
KARŞIYAKA ‘İZMİR BABA’YI ANACAK
0

BEĞENDİM

ABONE OL

KARŞIYAKA ‘İZMİR BABA’YI ANACAK

Karşıyaka Belediyesi, 15 Ağustos 2021’de hayatını kaybeden İzmir ve Karşıyaka’nın simge ismi Sancar Maruflu’yu unutmadı. “İzmir Baba” lakabıyla tanınan Maruflu, vefatının birinci yıl dönümünde özel bir törenle anılacak. Etkinlik, Karşıyaka Belediyesi tarafından İzmir Baba’nın adının yaşatıldığı Sancar Maruflu Sivil Toplum Yerleşkesi’nde yapılacak.

İzmir’de halkla ilişkiler sektöründe uzun yıllar çalışan ve “İzmir Baba” lakabıyla tanınan Sancar Maruflu için özel bir program hazırlandı. İlk olarak 15 Ağustos’ta saat 11.00’da Işıkkent Mezarlığı’ndaki kabri ziyaret edilecek Maruflu için Sancar Maruflu Sivil Toplum Yerleşkesi’nde anma töreni düzenlenecek. Tören, Maruflu’nun sevdalısı olduğu Karşıyaka Spor Kulübü’nün kuruluş yılına ithafen saat 19.12’de başlayacak.

Maruflu’nun hayatına dair, Vehbi Moğol’un katkılarıyla hazırlanan slayt gösterisi sunulacak. Ardından Karşıyaka Belediye Başkanı Dr. Cemil Tugay, Sancar Maruflu’nun oğlu Cevat Ziya Maruflu ile Yaşar Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Halkla İlişkiler ve Tanıtım Programı Öğretim Görevlisi Dr. Uğur Oral açılış konuşmalarını yapacak.

Uğur Oral, kaleme aldığı “İzmir Baba Sancar Maruflu” başlıklı kitabı üzerine bir söyleşi de yapacak ve konuklar için kitabını imzalayacak. Ayrıca, etkinlik sırasında yerleşkenin fuaye alanında Sancar Maruflu’nun fotoğrafları sergilenecek. Tören, lokma ikramı ile sona erecek.

 

KARŞIYAKA ‘İZMİR BABA’YI ANACAK Art’s Magazin Yurt

En az 10 karakter gerekli