KOZANLI ÜRETİCİDEN İKTİDARA: “SİZİ GETİREN BİZİZ YIKAN DA BİZ OLACAĞIZ”

featured
service

KOZANLI ÜRETİCİDEN İKTİDARA: “SİZİ GETİREN BİZİZ YIKAN DA BİZ OLACAĞIZ”

Adana Kozanlı üretici, CHP Adana Milletvekili Şevkin’e artan maliyetlerden yakınarak “Emeklerimizi ya bankaya ya yemciye ya veterinere veriyoruz. Ben iflas ettim, bitirdim. Bitirmeyen arkadaşlarımızı, azıcık da yan geliri olan arkadaşlarımız da yıkılmak üzere. Ama biz de sizi yıkarız. Lafım sana değil, sizi getiren biziz yıkan da biz olacağız” dedi.

CHP Adana Milletvekili Şevkin, Adana’nın Kozan ilçesine bağlı Gedikli köyünde üreticileri ziyaret etti. Şevkin’e girdi maliyetlerinden dert yanan ve 45 yıldır hayvan yetiştiriciliği yaptığını söyleyen Halil Polat, “Emeklerimizi ya bankaya ya yemciye ya veterinere veriyoruz. Ben iflas ettim, bitirdim. Bitirmeyen arkadaşlarımızı, azıcık da yan geliri olan arkadaşlarımız da yıkılmak üzere. Ama biz de sizi yıkarız. Lafım sana değil, sizi getiren biziz yıkan da biz olacağız” dedi.

Arıcılık işiyle geçindiğini söyleyen Ahmet Yazar ise durumunu şöyle anlattı:

“Ben arıcıyım. 100 liraya aldığımız şekerin çuvalı bugün bin 200 lira. Şeker 5’e, 6’ya katlamışken malın fiyatı yerinde sayıyor. Ürettiğimiz yerinde sayıyor. Biz arılarımızı buradan doğuya, güneydoğuya götürüyoruz. Geçen yıl 6 bin liraya gittiğimiz yeri bugün 30 bin liraya gidemiyoruz.”

Arıcılık ve nakliyecilik yaptığını söyleyen Mehmet Güvenç, “Ben hem arıcıyım hem kamyonum var ama ben de gidemiyorum mazotunun pahalılığından” dedi.

 

 

 

 

KOZANLI ÜRETİCİDEN İKTİDARA: “SİZİ GETİREN BİZİZ YIKAN DA BİZ OLACAĞIZ” Art’s Magazin Gündem

KOZANLI ÜRETİCİDEN İKTİDARA: “SİZİ GETİREN BİZİZ YIKAN DA BİZ OLACAĞIZ”
Hemen Abone Olun, İlk Sizin Haberiniz Olsun!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!