LÜLEBURGAZ’DA KURTULUŞUN 100’ÜNCÜ YILI ETKİNLİKLERİ İÇİN İLK TOPLANTI

featured
service

LÜLEBURGAZ’DA KURTULUŞUN 100’ÜNCÜ YILI ETKİNLİKLERİ İÇİN İLK TOPLANTI

Lüleburgaz’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yılı etkinlikleri kapsamında kent paydaşlarıyla düzenlenen toplantıda konuşan Belediye Başkanı Murat Gerenli, “Bu yıl daha da anlam kazanan kurtuluş günümüzü karnaval havasında coşkuyla kutlayacağız” dedi.

8 Kasım Lüleburgaz’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yılı etkinlikleri için ilk toplantı, Lüleburgaz Yıldızları Kadın Akademisi’nde gerçekleştirildi.

Aralarında kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum örgütü temsilcileri, muhtarlar ve dernek yöneticilerinin yer aldığı çok sayıda katılımcı LYKA Prof. Dr. Türkan Saylan Salonu’nda bir araya geldi. Lüleburgaz Belediyesi Özel Kalem Müdürü Ahmet Cem Sain’in moderatörlüğünde gerçekleşen toplantıya, Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli başkanlık yaparken, Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Pektaş ve Kültür İşleri Müdür Vekili Samet Servet de toplantıda hazır bulundu.

“BİZİ BİZ YAPAN DEĞERLERİMİZE SIMSIKI SARILMAK”

Toplantı öncesinde kısa bir konuşma yapan Başkan Gerenli, Lüleburgaz’da en çok önemsedikleri şeyin geleceğe beraber yürümek olduğunu söyledi. Başkan Gerenli, “Geleceğe yürürken de geçmişimizi çok iyi bilmek ve bizi biz yapan değerlerimize sımsıkı sarılmak, ulusal bayramlarımız ve kurtuluş günümüz için çok önemli” diye konuştu.

“KURTULUŞU FARKLI HAVAYA TAŞIYALIM”

Başkan Gerenli, Lüleburgaz’ın düşman işgalinden kurtuluşunun tarihi olan 8 Kasım’ın bu yıl 100’üncü yıl olmasının ayrı bir önem taşıdığını belirterek, “Lüleburgaz’ımızın kurtuluşunu farklı bir havaya taşımak istiyoruz. Lüleburgaz’ın karnavalı olsun istiyoruz. Lüleburgaz’a aidiyet duygusuyla ilgili çocuklarımızın, gençlerimizin en çok önemsediği ve farklılığın arttığı hatta ve hatta etkisinin Lüleburgaz’ın dışına, Trakya’ya ve Balkanlara yayılan bir gün olsun istiyoruz. Bunun için mücadele ediyoruz” dedi.

STK’LAR DESTEĞE HAZIR

Başkan Gerenli’nin konuşmalarının ardından toplantıya katılan STK temsilcilerine, 8 Kasım’da yapılacak etkinliklere ilişkin önerileri soruldu. Çok yoğun ilgi gösterildiği ve “STK’lar 8 Kasım için desteğe hazır” mesajının verildiği toplantıda çok sayıda öneri masaya yatırıldı.

8 KASIM KOMİSYONU ÇALIŞMALARA BAŞLADI

Toplantının sonunda ise katılımcıların tamamen gönüllülük esasıyla içerisinde yer aldığı 8 Kasım Komisyonu kuruldu. İlerleyen günlerde kurulacak alt komisyonlarla koordineli bir şekilde çalışacak komisyon, 100’üncü yılda yapılacak etkinliklere ilişkin çalışmalarına zaman kaybetmeden başladı.

 

 

 

LÜLEBURGAZ’DA KURTULUŞUN 100’ÜNCÜ YILI ETKİNLİKLERİ İÇİN İLK TOPLANTI
Hemen Abone Olun, İlk Sizin Haberiniz Olsun!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!