MERSİN BÜYÜKŞEHİR’İN KURDUĞU KARİYER MERKEZİ GENÇLERİN YANINDA

MERSİN BÜYÜKŞEHİR’İN KURDUĞU KARİYER MERKEZİ GENÇLERİN YANINDA

ABONE OL
6 Ağustos 2022 17:42
MERSİN BÜYÜKŞEHİR’İN KURDUĞU KARİYER MERKEZİ GENÇLERİN YANINDA
0

BEĞENDİM

ABONE OL

MERSİN BÜYÜKŞEHİR’İN KURDUĞU KARİYER MERKEZİ GENÇLERİN YANINDA

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin kurduğu Kariyer Merkezi iş arayanlara, öğrencilere ve işverenlere yönelik projelere imza atmaya devam ediyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin kurduğu Kariyer Merkezi iş arayanlara, öğrencilere ve işverenlere yönelik projelere imza atmaya devam ediyor. Kariyer Merkezi koordinasyonunda hayata geçirilen ‘Yetenek Dönüşüm Projesi’ ile gençler hem meslek kazanıyor hem de iş dünyasına hazırlanıyor. Proje çerçevesinde açılan mesleki eğitim programına katılan kursiyerlere yönelik, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası’nda ‘Etkili İş Arama Teknikleri’ eğitimi düzenlendi. Mersin Ticaret ve Sanayi Odası, MTSO Eğitim ve Kalkınma Vakfı, Mersin Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası ve Girişimci İnsan Kaynakları Derneği, Mersin Perakendeci İş Adamları Derneği iş birliğinde gerçekleşen seminer programının konuğu, Derya Grup İnsan Kaynakları Direktörü Pınar Özer oldu.

ETKİLİ İŞ ARAMA TEKNİKLERİ EĞİTİMİ’NE YOĞUN İLGİ

Yetenek Dönüşüm Projesi’nde devam eden üç mesleki eğitim programının kursiyerlerine yönelik Mersin Ticaret ve Sanayi Odası, MTSO Eğitim ve Kalkınma Vakfı, Mersin Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası ve Girişimci İnsan Kaynakları Derneği, Mersin Perakendeci İş Adamları Derneği gibi iş dünyasının dinamikleri iş birliğinde ‘Etkili İş Arama Teknikleri’ eğitimleri verildi.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kariyer Merkezi Müdürü Serkan Özada, otomasyon, yapay zeka ve dijital teknolojilerin çalışma hayatını derinden etkilediğini, işlerin tanımı, içerikleri, çalışma şekilleri ve işverenin beklediği yetenek setlerinin değiştiği günümüzde Kariyer Merkezi’nin iş gücü piyasasının dinamikleriyle işbirliğine dayalı projelerle değişime öncülük ettiğinin altını çizdi. Özada, ‘Dijital Liderler Mersin’de projesi ile kurumları geleceğin iş dünyasına hazırlamak, dijitalleşme ve insan kaynakları uygulamaları konularındaki 20 programa 1750 kişinin katıldığını, ‘Kariyer Mersin’ projesi ile de özellikle kentteki üniversiteler iş birliğinde 5 etkinliğe 9 bin 500 kişinin katıldığını ifade etti. Özada, ayrıca ‘Mülakat Simülasyonu’ projesiyle iş arayan ve işverenleri buluşturarak, iş arayanlara mülakat deneyimi kazandıran 181 mülakat simülasyonu etkinliğine ise 3 bin 360 kişinin katılım sağladığını kaydetti.

Derya Grup İnsan Kaynakları Direktörü Pınar Özer ise özgeçmiş oluşturma, mülakatta dikkat edilecek hususlar, yeni nesil iş arama kanalları, dijital yetkinlikler konularında sunum gerçekleştirirken, iş aramanın bir süreç olduğunu ve bu süreçte umutsuzluğa kapılmadan, adayların kendilerini geliştirmeye devam etmeleri gerektiğinin altını çizdi.

9 KURS PROGRAMI AÇILDI, 21 KURSİYER İSTİHDAMA KATILDI

2021 sonunda Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Mersin İŞKUR ile imzalanan iş birliği protokolleri ile hizmet alanını genişleten Kariyer Merkezi, bir yandan iş gücü piyasasının ihtiyaç duyduğu mesleklerde sertifikalı mesleki eğitim programları açarken, diğer yandan gençleri kurumsal firmaların profesyonel yöneticileriyle buluşturarak kursiyerlerin iş arama sürecine destek sunuyor. 2022’de Kariyer Merkezi koordinesinde hayata geçirilen proje kapsamında ‘Genel Muhasebe, Lojistik Elemanı, Satış Danışmanı, Yönetici Asistanlığı’ alanlarında dokuz kurs programı açılırken, bu programlardan 6’sı sona erdi. Projeye 147 kursiyer katılım sağladı. 72 kursiyer sertifika almaya hak kazanırken, 21 kursiyer de istihdama katıldı.

 

MERSİN BÜYÜKŞEHİR’İN KURDUĞU KARİYER MERKEZİ GENÇLERİN YANINDA Art’s Magazin Yurt

En az 10 karakter gerekli