SİNOP BELEDİYE BAŞKANI BARIŞ AYHAN: BU MEYDAN PROJESİ OLMADI. ÇOK BETON OLDU, HİÇ YEŞİL OLMADI

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SİNOP BELEDİYE BAŞKANI BARIŞ AYHAN: BU MEYDAN PROJESİ OLMADI. ÇOK BETON OLDU, HİÇ YEŞİL OLMADI

MUSTAFA USTA

Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, Sinop’ta TOKİ tarafından yapılan Meydan Projesi’ne ilişkin, “Bu Meydan Projesi olmadı. Çok beton oldu, hiç yeşil olmadı. Ben, şimdi hazırlatıyorum. Yakın zamanda Sinop’un billboardlarında göreceksiniz. Sinoplu’ya bir söz veriyorum. Billboardlarda, TOKİ’nin yapmasına rağmen, verdiği rahatsızlıklardan dolayı özür dilediğimizi belirteceğiz” dedi.

Sinop’ta TOKİ tarafından yapılan Meydan Projesi’nde çalışmalar hâlâ sürüyor. Yaz sezonuna sarkan çalışmalardan hem kente turistler hem de Sinoplular şikayetçi.

“MÜTEAHHİT BÜTÜN İŞLERİ BİTİRİP BURAYI BİZE TESLİM ETTİKTEN SONRA YENİDEN YAPACAĞIZ”

Proje ile ilgili açıklamalarda bulunan Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, “Bu Meydan Projesi olmadı. Çok beton oldu, hiç yeşil olmadı. Ben, şimdi hazırlatıyorum. Yakın zamanda Sinop’un billboardlarında göreceksiniz. Sinoplu’ya bir söz veriyorum. Billboardlarda, TOKİ’nin yapmasına rağmen, verdiği rahatsızlıklardan dolayı özür dilediğimizi belirteceğiz. Bu proje içerisinde kentimizin dokusuna yakışmayan bütün unsurları, müteahhit bütün işleri bitirip burayı bize teslim ettikten sonra yeniden yapacağız. Sinoplular çok bunaldı. Tozdan, topraktan, trafikten çok bunaldılar. Düzgün de olmadı, kaliteli olmadı, estetik olmadı. Ben de Sinoplu’yla aynı fikirdeyim” dedi.

“SİNOP’TA TURİZME GERÇEKTEN BU KADAR BALTA VURULMAMIŞTI”

Sinoplu vatandaş Sinan Ergen ise şunları söyledi:

“Meydan Projesi’nden kesinlikle memnun değilim. Bir esnaf olarak kesinlikle memnun değilim. Çünkü Meydan Projesi’nde kaldırımların çok kötü oluşu, artı yolların eski taşlarla yapılışı ve hiçbir şekilde önlem alınmayarak özellikle Atatürk Caddesi’nde ve Aşıklar Caddesi’nde kişilerin rahat yiyebileceği, içebileceği bir yer olmadığını, insanların toz yediğini, bunu hep birlikte gözlemlemekteyiz. Bu projenin neden bu kadar geciktiğini anlamış değilim. Özellikle yazın yerli ve yabancıların Sinop’a gelmiş olduğu bir noktada, özellikle haziran, temmuz, ağustos ayında 400 bin aracın girdiği bir Sinop’ta turizme gerçekten bu kadar balta vurulmamıştı. Biz, esnaf olarak çok ciddi şekilde hem tozdan hem maddi olarak çok zararlar gördük. Bu konularda da yetkililerden şunu istiyorum. Bu projelerin özellikle yaz sezonunda değil kışın ortasında, insanların az olduğu noktada yapılması daha makbul olacaktır. Kaldırımlar bile dört aydır yeni yeni bitiyor. Facialar ortada. Yetkililerden şunu istiyorum. Bir an önce biz bu Meydan Projesi’nin bitmesini istiyoruz. Ben, ekmek arası toz değil, gerçekten köfte yemek istiyorum.”

“SİNOPLU OLMASAM GELMEM BEN BURAYA”

Vatandaş Ali Karakan da “Ben, kendi adıma konuşursam yapılan işlerden hiç memnun değilim. Hiç iyi şeyler yapmadılar. Betonun içinde bıraktılar bizi. Karşıdan karşıya geçemiyoruz. Sinoplu olmasam gelmeyeceğim diyeceğim ama Sinoplulara biraz hakaret gibi mi olur bilmiyorum. Sinoplu olmasam gelmem ben buraya. Yapılan işlerden hiç memnun değilim. Hiçbir tanesi güzel değil” dedi.

Görüntü dökümü:
*Barış Ayhan
*Sinan Ergen
*Ali Karakan
*Detay görüntüler
*Drone ile detay görüntüler 

SİNOP BELEDİYE BAŞKANI BARIŞ AYHAN: BU MEYDAN PROJESİ OLMADI. ÇOK BETON OLDU, HİÇ YEŞİL OLMADI Art’s Magazin Yurt

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Giriş Yap

Giriş Yap

Art's Magazin - En Güncel Haberler ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!