TARSUS BELEDİYE BAŞKANI BOZDOĞAN: “ATEŞE İHANET EDEN BİR GÜN ÜŞÜMEYE MECBUR KALACAK’’

featured
service

TARSUS BELEDİYE BAŞKANI BOZDOĞAN: “ATEŞE İHANET EDEN BİR GÜN ÜŞÜMEYE MECBUR KALACAK’’

Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, Tarsus’un il olması noktasında halkın tüm gerçekleri bildiğini ve bunun için kimlerin mücadele ettiğini bildiklerini söyledi. Başkan Bozdoğan, “Ateşe ihanet eden bir gün üşümeye mecbur kalır, Tarsus’un menfaatleri söz konusu olduğunda kimlerin sorumluluk aldıklarını Tarsusluların hepsi görüyor. Bu kentin haklarını alması için çalışmaya devam edeceğiz”’ dedi.

Tarsus Belediyesi Ekim Ayı Olağan Meclis Toplantısı, Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan başkanlığında Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. 23 gündem maddesinin konuşulduğu toplantıda dilek ve temenniler bölümünde konuşan Başkan Bozdoğan,  Tarsus’un il olması için çalışmaların devam ettiğini belirterek, konuyla ilgili birlik olunması gerektiğine işaret etti.

Başkan Bozdoğan, “O çok meşhur Tarsus sevdalılarının davetlere çiçek bile gönderemeyecek kadar zayıf düştüklerini gördük. Herkese o davetiyeleri tek tek gönderdik. Öncelik Tarsus bitsin sonra Ankara ayağını yapalım diye elimizden geleni yaptık. Ama Tarsus ayağında maalesef bu davetiyelerin karşısında bir çiçek bile göndermekten korkan siyasetçiler, iş insanları vardı. Tarsus’un il olması için dün mangala kül bırakmayanlarda var, onları tarayıp tek tek okuyoruz. Buraya geldiğimizde daha düne kadar il olmasını isteyen bugün de Tarsus ilçe olarak kalsın diyorlar, neden? Bizleri izleyen halkıma şunu soruyorum, neden Tarsus il olmasın? Neden haklarımızı almayalım?’’ diye konuştu.

“KENTİN HAKLARINI ALABİLMESİ İÇİN KAVGAYI VE AYRILIĞI BIRAKMALIYIZ’’

Tarsus’un haklarını alması için kavganın ve ayrılığın bir kenara bırakılması gerektiğini vurgulayan Başkan Bozdoğan, “Tarsus’un ayakta kalması için, Tarsus’un hayallerini, geleceğini, Tarsus Belediyesi’nin güçlenmesini, Tarsus’un il olmasını siyasi talimatlar ve hesaplarla ihanet edenler bir gün asıl o zaman üşümeye mecbur kalacaklar. Bizler ateşe ihanet etmeyenlerdeniz. Tarsus halkında yanan ateşi söndürmek yerine Prometheus’un yaptığı gibi ateşi çalarak Tarsus halkına dağıtan hırsızlarız’’ dedi.

İl olmak için birlik ve beraberliğin önemine değinen Bozdoğan, “Biz insanları üşütmek istemiyoruz. Bu kentin haklarını alması için kavgayı ayrılığı bırakmalıyız. Tarsus’un geleceğini ne siyasete, ne karanlık oda hesaplaşmalarına, ne de yalan yanlış dedikodulara değil, Tarsus halkına bırakıncaya kadar mücadelemize devam edeceğim. Bu ateşi hane hane yakalım. Esnaflara, sokaklara, parklara her tarafa bunu taşıyalım’’ diye konuştu.

 

 

TARSUS BELEDİYE BAŞKANI BOZDOĞAN: “ATEŞE İHANET EDEN BİR GÜN ÜŞÜMEYE MECBUR KALACAK’’
Hemen Abone Olun, İlk Sizin Haberiniz Olsun!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!