DOLAR 18,4191 0.52%
EURO 17,8508 -1.1%
ALTIN 973,04-1,08
BITCOIN 3519681,61%
─░zmir
25┬░

AÇIK

02:00

─░MSAK'A KALAN S├ťRE

T├ťRK S─░NEMASI, YEN─░DEN BODRUMLULARLA BULU┼×UYOR

T├ťRK S─░NEMASI, YEN─░DEN BODRUMLULARLA BULU┼×UYOR

ABONE OL
23 Eyl├╝l 2022 13:00
T├ťRK S─░NEMASI, YEN─░DEN BODRUMLULARLA BULU┼×UYOR
0

BE─×END─░M

ABONE OL

T├ťRK S─░NEMASI, YEN─░DEN BODRUMLULARLA BULU┼×UYOR

Bodrum Belediyesi’nin destekleri, Mu─čla Büyük┼čehir Belediyesi’nin katk─▒lar─▒yla Bodrum Sinema ve Kültür Derne─či taraf─▒ndan organize edilen 10. Bodrum Türk Filmleri Haftas─▒ 23-29 Eylül 2022 tarihleri aras─▒nda gerçekle┼čtirilecek.

Bodrum Belediye Ba┼čkan─▒ Ahmet Aras’─▒n öncülü─čünde, Belediye Kültür ve Sosyal ─░┼čler Müdürlü─čü’nün Bodrum Sinema ve Kültür Derne─či ile ortak çal─▒┼čmalar─▒yla yürütülen organizasyon kapsam─▒nda Türk Filmleri Haftas─▒, 23 Eylül ak┼čam─▒ panel ve sinema gösterimi ile ba┼čl─▒yor.  

Türk Filmleri Haftas─▒ program─▒nda 23 Eylül Cuma ak┼čam─▒ Gülay Af┼čar’─▒n moderatörlü─čünü üstlendi─či “Maç ┼×imdi Ba┼čl─▒yor: Beyazperde Dijitale Kar┼č─▒” adl─▒ panelde, Yap─▒mc─▒ Yönetmen Murat ┼×eker, oyuncu Murat Cemcir, sinema i┼čletmecisi Cenk Sezgin sektörün gelece─čine ─▒┼č─▒k tutacak. Panel, OAS─░S Aç─▒khava Meydan─▒’nda saat 19.00’da gerçekle┼čecek. Ard─▒ndan “Aykut Eni┼čte-2” adl─▒ filmin halka aç─▒k gösterimi gerçekle┼čecek.

BODRUM’DA BULU┼×UYORLAR

23-24 Eylü’de 2022-23 sezonunda gösterime girmeyi bekleyen Garip Bülbül Ne┼čet Erta┼č, Mahalleden Arkada┼člar, Çakallarla Dans-6, Komutan, Tamirhane, Sil Ba┼čtan Kaynanam, Aslan Hürku┼č Görevimiz Gökbey ve çok say─▒da film vizyon öncesi Türkiye’deki sinema i┼čletmecilerine Bodrum’da özel gösterimlerle tan─▒t─▒lacak. 

TÜRK S─░NEMASINA VEFA ÖDÜLLER─░ VER─░LECEK

10. Bodrum Türk Filmleri Haftas─▒ aç─▒l─▒┼č töreni ise 24 Eylül Cumartesi günü saat 20.00’de Trafo Kafe’de gerçekle┼čecek. Törende, yönetmen, yap─▒mc─▒, etkinli─če kat─▒lan sanatç─▒lara ve katk─▒ sa─člayanlara te┼čekkür plaketleri sunulacak. Saat 21.00’den itibaren Ömer Faruk Sorak’─▒n yönetmenli─činde, Mustafa Uslu’nun yap─▒mc─▒l─▒─č─▒n─▒ üstlendi─či, oyuncular Asl─▒ Bekiro─člu, Atay Y─▒ld─▒z, Deniz Can Akta┼č ve Erkan Kolçak Köstendil’in kat─▒l─▒m─▒yla 21 Ekim’de vizyona girecek olan “Band─▒rma Füze Kulübü” özel gösterim, gala ve bas─▒n toplant─▒s─▒ gerçekle┼čtirilecek. Ayr─▒ca bu y─▒l ilk kez, pandemi döneminde beyaz perdelerin kararmamas─▒ için emek ve deste─čini esirgemeyen ki┼či ve kurumlara Bodrum Sinema Kültür Derne─či taraf─▒ndan vefa ödülleri sunulacak. 

ÇAKALLARLA DANS’IN TANITIMI YAPILACAK

Ayn─▒ ak┼čam e┼č zamanl─▒ olarak ─░skele Meydan─▒’nda “Çakallarla Dans 6”n─▒n tan─▒t─▒m─▒ Yönetmen Murat ┼×eker ve oyuncular Didem Balç─▒n ile Murat Akkoyunlu’nun kat─▒l─▒m─▒yla yap─▒lacak, sonras─▒nda “Çakallarla Dans 5”’in halka aç─▒k gösterimi gerçekle┼čtirilecek. ─░skele Meydan─▒’nda halka aç─▒k gösterimler, 25 Eylül Pazar ak┼čam─▒ “Kesi┼čme:─░yi ki vars─▒n Eren”, 26 Eylül Pazartesi ak┼čam─▒ “Dilberay” ve 27 Eylül Sal─▒ ak┼čam─▒ “Benden ne olur” filmleri ile devam edecek.

10. Bodrum Türk Filmleri Haftas─▒ Dere Tepe Sinema Günleri kapsam─▒nda Mumcular Meydan─▒’nda 25 Eylül Pazar ak┼čam─▒ saat 20.00’de “Kesi┼čme: ─░yi ki Vars─▒n Eren” ve 26 Eylül Pazartesi ak┼čam─▒ saat 20.00’de “Dilberay” filmleri halka gösterilecek. 

BA┼×KAN ARAS: “HALKIMIZLA ─░Ç ─░ÇE B─░R ETK─░NL─░K”

Bodrum Belediye Ba┼čkan─▒ Ahmet Aras, “Sineman─▒n tüm bile┼čenlerinin bir arada bulundu─ču ve geleneksel hale gelen etkinli─če ev sahipli─či yapmaktan gurur duyuyoruz. Türk Sinemas─▒ kültürünün her yönüyle ortaya konuldu─ču Bodrum Türk Filmleri Haftas─▒’n─▒ y─▒llard─▒r omuzlar─▒nda ta┼č─▒yan Bodrum Sinema ve Kültür Derne─či Ba┼čkan─▒ Cenk Sezgin’e ekibine ve belediye çal─▒┼čanlar─▒m─▒za te┼čekkür ediyorum. Bu etkinli─čin halk─▒m─▒zla iç içe yap─▒l─▒yor olmas─▒ da ayr─▒ bir önem ta┼č─▒yor. Mumcular Meydan─▒’nda, ─░skele Meydan─▒’ndaki programlar ve gösterimi yap─▒lacak Türk filmleri halk─▒m─▒za aç─▒k olarak düzenlenecek. Bu gösterimlerden baz─▒lar─▒nda oyuncu ve yap─▒mc─▒lar da seyirci ile bulu┼čarak filmlerin bilinmeyen ayr─▒nt─▒lar─▒n─▒ payla┼čacak ve seyirci ile görü┼č al─▒┼čveri┼činde bulunacaklar” dedi. 

SEZG─░N: “SEKTÖRÜN KALB─░ BODRUM’DA ATACAK”

28 y─▒ld─▒r sektörün içerisinde oldu─čunu ve pandemi sürecinde ya┼čad─▒klar─▒n─▒ aktaran Bodrum Sinema ve Kültür Derne─či Ba┼čkan─▒ Cenk Sezgin, ┼čunlar─▒ söyledi:

“Böyle bir kriz daha önce görmedik. Pandemi sürecinde yatmad─▒k. Pandemi sürecini kriz olarak de─čil format atma süreci olarak de─čerlendirdik. Türk sinemas─▒n─▒n dijital platformlara yenilece─či ile ilgili söylentilere ise inanm─▒yoruz. Türk sinemas─▒ gerek sanatç─▒lar─▒ gerekse yat─▒r─▒mlar─▒ ve yenilikleri ile dünya sinemac─▒l─▒─č─▒nda üst s─▒ralardaki yerini yeniden alacak.

Etkinlik bu y─▒l 23 Eylül Cuma günü sinema i┼čletmecileri, yap─▒mc─▒, oyuncu ve yönetmenler gibi sinema profesyonellerinin bulu┼čaca─č─▒ CineBodrum zirvesi ile start al─▒yor. Sadece profesyonellerin bulunaca─č─▒ bu ilk toplant─▒larda sektörün sorunlar─▒, gelece─či, geli┼čim projeleri ve yeni dönemde gösterime ç─▒kacak projelerin tan─▒t─▒mlar─▒ yan─▒nda baz─▒ filmlerin özel gösterileri gerçekle┼čecek. ─░ki günlük etkinlikte toplam say─▒s─▒ 2 bin 300’ü bulan Türkiye’deki tüm sinema salonlar─▒n─▒n yüzde 80’ini i┼čleten sinema zincirlerinin de aralar─▒nda bulundu─ču 31 sinema i┼čletmecisi bir araya geliyor. Bunun yan─▒nda sezonda gösterime girmeyi bekleyen 30’a yak─▒n yerli ve onlarca yabanc─▒ filmin özel tan─▒t─▒mlar─▒ için da─č─▒t─▒mc─▒ ve yap─▒mc─▒lar da etkinli─čin kat─▒l─▒mc─▒lar─▒ aras─▒nda bulunacak. Sinema sektörüne dair dünyadaki yeni trendler ve gelecek kurgular─▒n─▒n anlat─▒laca─č─▒ paneller ile sektörün kalbi onuncu kez Bodrum’da atacak.”

Hafta boyunca Cinemarine sinemalar─▒nda ise halka aç─▒k 28 film gösterimi yap─▒lacak.

 

 

  En az 10 karakter gerekli


  HIZLI YORUM YAP

  SON DAK─░KA HABERLER─░

  SON DAK─░KA HABERLER─░

  17 dakika ├Ânce

  K─▒l─▒├ždaro─člu, CHP Milletvekillerinin E┼čleri ─░le ├çay Sohbetine Kat─▒ld─▒

  SON DAK─░KA HABERLER─░

  21 dakika ├Ânce

  Beylikd├╝z├╝ÔÇÖnde Ya┼čam Vadisini Denizle Bulu┼čturan ─░mamo─člu: Bizi Mahkeme ─░le Engellemeye ├çal─▒┼čanlar Asla Ba┼čaramayacak

  SON DAK─░KA HABERLER─░

  37 dakika ├Ânce

  Ak┼čener, Mehmet Akif ErsoyÔÇÖun ┼×iirini Okudu; Biz ─░Y─░ Partililer, S├╝leymaniye’nin Y─▒k─▒lmas─▒na M├╝saade Etmeyece─čiz

  SON DAK─░KA HABERLER─░

  47 dakika ├Ânce

  ─░Y─░ Parti Ekonomi Politikalar─▒ Ba┼čkan─▒ Y─▒lmaz: T├╝rkiyeÔÇÖnin ┼×u An Gitti─či Yol S├╝rd├╝r├╝lebilir De─čil

  SON DAK─░KA HABERLER─░

  1 saat ├Ânce

  Emek ve ├ľzg├╝rl├╝k ─░ttifak─▒ Kuruldu: Hayal Edelim; Bir Diktat├Âr├╝ Nas─▒l Devirdi─čimizi ├çocuklar─▒m─▒za Anlat─▒yoruz

  SON DAK─░KA HABERLER─░

  1 saat ├Ânce

  E─čitim Sen Genel Sekreteri ─░kram Atabay: E─čitimi Bir S─▒nav ├ťzerinde ┼×ekillendirecek Bir Yasaya Kar┼č─▒y─▒z

  SON DAK─░KA HABERLER─░

  1 saat ├Ânce

  ─░zmir’de ├ľ─čretmenlik Meslek Kanunu ─░ptal Edilsin Eylemi

  SON DAK─░KA HABERLER─░

  1 saat ├Ânce

  Elaz─▒─čl─▒ ├ťz├╝m ├ťreticileri: Bize 14 Lira Fiyat Veriyorlar Bu ─░┼č ├ç─▒─č─▒r─▒ndan ├ç─▒kt─▒, 14 Lira Bizi Kurtarmaz

  PUAN DURUMU

  O G P
  1. Adana Demir

   7 +7 16
  2. Galatasaray

   7 +4 16
  3. Ba┼čak┼čehir

   6 +9 14
  4. Be┼čikta┼č

   7 +6 14
  5. Konyaspor

   7 +6 14
  6. Geni┼člet
  7. Fenerbah├že

   6 +14 13
  8. Trabzonspor

   7 +1 13
  9. Kayserispor

   7 +4 12
  10. Gaziantep FK

   7 +3 11
  11. Kas─▒mpa┼ča

   7 -8 9
  12. Alanyaspor

   7 -5 8
  13. Giresunspor

   6 -3 7
  14. Karag├╝mr├╝k

   6 -2 6
  15. Antalyaspor

   7 -6 6
  16. ─░stanbulspor

   6 -6 5
  17. MKE Ankarag├╝c├╝

   6 -5 4
  18. Sivasspor

   7 -6 4
  19. ├ťmraniyespor

   7 -5 2
  20. Hatayspor

   6 -8 1
  PUAN DURUMU