TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK 3. TURİZM FUARI VAN’DA AÇILDI

featured
service

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK 3. TURİZM FUARI VAN’DA AÇILDI

İSHAK KARA

Türkiye’nin en büyük üçüncü fuarı olan Van Doğu Anadolu Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı’nın 12’ncisi, Van Expo Fuar ve Kongre Merkezi’nde bugün düzenlenen törenle kapılarını ziyaretçiye açtı. 4 gün sürecek fuarın açılışını yapan protokol üyeleri, stantları dolaşarak katılımcılarla sohbet etti.

Fuarın açılışına, Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ozan Balcı, İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili İhsan Emre Aydın, Edremit Belediye Başkanı İsmail Say, Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman, iş insanı Zahir Kandaşoğlu, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Şevli, Van TSO Başkanı Necdet Takva, Ajans Asya Fuarcılık Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Güler, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

“İSTİKRARLI BİR ŞEKİDE DEVAM ETTİK”

Açılışta konuşan İpekyolu Expo Fuar AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Güler, “13 yıl önce ilkini yaptığımız Van Turizm Fuarı bir halı sahada başlamıştı. Bugün, Rabbime hamdolsun ki ülkemizin sayılı fuar ve kongre merkezlerinde gerçekleştiriyoruz. Van’da fuarcılığı devraldığımız 2020 yılından bugüne kadar, istikrarı bozmadan fuarları sorunsuz ve ara vermeden devam ettirdik. Bu süre içerisinde yaklaşık 3 bin firmayı 5 milyon ziyaretçi ile buluşturarak ilimiz ve ülkemizin ekonomisine katkıda bulunduk. Van gibi stratejik konumda olan bir il için fuarlar, ekonominin ve kalkınmanın can damarlarıdır” dedi.

Fuar koordinatörü Veysi Uygun ise “Türkiye’nin üçüncü büyük fuarı olan 12. Van Doğu Anadolu Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı kapılarını açtı. 25’i yurt dışından, yaklaşık 80 civarı firma katılım sağladı. Turizm, Türkiye ve bütün ülkeler için çok önemli. Van Turizm Fuarı da belli bir aşamayı, belli bir evreyi atlattı ve bu yıl 12’ncisini yapıyoruz” diye konuştu.

TÜRSAB Başkanı Cevdet Özgökçe, “Bu yıl 12’ncisi yapılıyor. Güzel geçiyor. Çok güzel stantlar var. Özellikle yerel esnafın fuarı tercih etmesi bizleri sevindirdi. 4 gün sürecek fuarımız inşallah kalabalık ve coşkulu olur. Turizm fuarları, biz sektör temsilcileri için çok kıymetli ve değerlidir. Bizler, bu tür fuarlarda iş bağlıyoruz” dedi.

Neşe Evliyaoğlu ise “Fuara ilk gün ilgi çok büyüktü. Hafta içi olmasına rağmen ilgi büyüktü. Bu ilginin hafta sonu artacağına inanıyoruz” diye konuştu.

Fuar, 4 gün boyunca ziyarete açık olacak.

TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜK 3. TURİZM FUARI VAN’DA AÇILDI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!