ÜÇ ÜNİVERSİTENİN TEKNOLOJİ GELİŞTİRME BÖLGELERİ GENİŞLETİLECEK

featured
service

ÜÇ ÜNİVERSİTENİN TEKNOLOJİ GELİŞTİRME BÖLGELERİ GENİŞLETİLECEK

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesi Köseilyas Mahallesi’ndeki alan Namık Kemal Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi ek alanı, İstanbul Sarıyer Ayazağa’daki alan da Yıldız Teknik Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi ek alanı olarak belirlendi. İstanbul’un Sarıyer ve Bakırköy ilçelerindeki alanlar ise İstanbul teknik Üniversitesi (İTÜ) TEKNOPARK Teknoloji Geliştirme Bölgesi olarak tespit edildi.

Üniversitelerin teknoloji geliştirme bölgelerinin genişletilmesine ilişkin Cumhurbaşkanı kararları, Resmi Gazete’de yayınlandı. Buna göre, Tekirdağ’ın Süleymanpaşa ilçesi Köseilyas Mahallesi’ndeki alan Namık Kemal Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi ek alanı, İstanbul Sarıyer Ayazağa’daki alan da Yıldız Teknik Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi ek alanı olarak belirlendi.

İstanbul’un Sarıyer ve Bakırköy ilçelerindeki alanlar ise İTÜ TEKNOPARK Teknoloji Geliştirme Bölgesi olarak tespit edildi.

TEKNOLOJİ GELİŞTİRME BÖLGESİ NEDİR?

Teknoloji Geliştirme Bölgesi, yüksek/ileri teknoloji kullanan ya da yeni teknolojilere yönelik firmaların, belirli bir üniversite veya yüksek teknoloji enstitüsü ya da Ar-Ge merkez veya enstitüsünün olanaklarından yararlanarak teknoloji veya yazılım ürettikleri/geliştirdikleri, teknolojik bir buluşu ticari bir ürün, yöntem veya hizmet haline dönüştürmek için faaliyet gösterdikleri ve bu yolla bölgenin kalkınmasına katkıda bulundukları, aynı üniversite, yüksek teknoloji enstitüsü ya da Ar-Ge merkez veya enstitüsü alanı içinde veya yakınında; akademik, ekonomik ve sosyal yapının bütünleştiği siteyi veya bu özelliklere sahip teknoparkı temsil ediyor.

 

ÜÇ ÜNİVERSİTENİN TEKNOLOJİ GELİŞTİRME BÖLGELERİ GENİŞLETİLECEK Art’s Magazin Ekonomi 


ÜÇ ÜNİVERSİTENİN TEKNOLOJİ GELİŞTİRME BÖLGELERİ GENİŞLETİLECEK
Hemen Abone Olun, İlk Sizin Haberiniz Olsun!

Yorumlar kapalı.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!