Yenişehir Belediyesi’nin Ücretsiz YKS Kursu Başladı

featured
service

Yenişehir Belediyesi'nin Ücretsiz YKS Kursu Başladı 1

Yenişehir Belediyesi’nin Ücretsiz YKS Kursu Başladı 

Mersin Yenişehir Belediyesi’nin lise mezunlarına yönelik Yükseköğretim Kurumları Sınavı(YKS)’na hazırlık kursu başladı.  Belediye Akademi’de verilen ücretsiz eğitime öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, “Eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak bizim de sorumluluğumuz, gençlerimizin her zaman yanında olacağız” dedi.

Mersin Belediyesi, Yenişehirli üniversite adaylarının sınava en iyi koşullarda hazırlanması ve eğitimde fırsat eşitliğini sağlamak için harekete geçti. Bu kapsamda düzenlenen YKS kursuyla haftanın 5 günü öğrencilere eğitim veriyor. Alanında uzman eğiticiler tarafından verilen YKS kursunda deneme sınavları da düzenlenecek. Öğrenciler deneme sınavı sonuçlarını öğretmenlerinin danışmanlığında analiz edebilecek.

“TÜM İMKANLARIMIZLA GELECEĞİMİZ OLAN GENÇLERİMİZİN YANINDAYIZ”

Belediye olarak tüm imkanlarını gençlerin özverileriyle buluşturduklarını belirten Başkan Abdullah Özyiğit, “Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, “Vatandaşlarımızın içerisinde bulunduğu ekonomik koşullar ortada. Bir öğrencinin sınava hazırlanması için özel bir eğitim kurumuna gitmesi aile bütçesini de ciddi şekilde sarsabilir.

Biz de öğrencilerimiz için ücretsiz YKS kursu açtık, kursumuza da yoğun bir ilgi var.  Yenişehir Belediyesi Akademi merkezimiz zaten bir eğitim yuvası, orada gençlerimiz için de güzel bir ortam. İçerisinde Ülkü Ongun Kütüphanemiz de bulunuyor, çalışma salonları var. Tüm imkanlarımızla geleceğimiz olan gençlerimizin yanındayız” diye konuştu.

 

 

Art’s Magazin | Yerel

Yenişehir Belediyesinin Ücretsiz YKS Kursu Başladı

Yenişehir Belediyesi’nin Ücretsiz YKS Kursu Başladı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!