NORVEÇLİ HEYETTEN BAŞKAN LÜTFÜ SAVAŞ’A ZİYARET 

service

NORVEÇLİ HEYETTEN BAŞKAN LÜTFÜ SAVAŞ’A ZİYARET 

Norveç Yaşam Bilimleri Üniversitesi ‘SİEUGreen Projesi’nin koordinatörü Prof. Sjur Baardsen ve koordinatör yardımcısı Dr. Manoj Kumar Pandey, Hatay Büyükşehir Belediye (HBB) Başkanı Lütfü Savaş’ı ziyaret etti.

17 ülke şehri arasından birinci seçilen HBB’nin proje uygulamasını yerinde görmek üzere ziyarette bulunan heyete, HBB Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanı Murat Bayram ve proje yöneticileri eşlik etti. 

Toprağa ihtiyaç duyulmadan yapılan projenin tüm dünyada yaygınlaştırılması gerektiğini belirten Başkan Savaş, şöyle konuştu:

 “Yapmış olduğumuz bu proje geleceğin projesi olabilir. Gıda daha çok istenen ve daha az bulunan pozisyonuna gelecek. Biz uzun süreden beri kırsal kalkınma projeleri gerçekleştiriyoruz. Çiftçimize ve üreticilerimize destek veriyoruz. Organomineral gübre üretiyor, uygun fiyata Hatay’ın her bölgesine satıyoruz. Toprağa ihtiyaç duyulmadan üretim yapılmasından dolayı çok güzel bir proje. Ürettiğimiz ürünlerin hepsi steril ve organik. Bu gibi güzel projeleri arttırdığımız zaman tüm dünya bu işe girmek isteyecek. Her yönüyle insan, çevre ve sağlığa faydalı müthiş bir proje. Bu gibi önemli projeleri çoğaltmamız lazım.” 

Proje hakkında konuşan Prof. Baardsen ise “Projenin merkezi Hatay. Sizler ile görüşmelerimiz ve bağlantılarımız her zaman devam edecek. Projede beraber olmaktan onur duyuyorum. Projenin uluslararası kanallarda yer alması da oldukça onur verici. Bu kıymetli proje sayesinde ekonomimiz de gelişecek. Avrupa Birliği de bu gibi projelere çok önem veriyor. Umarım bütün belediye başkanları sizin gibi bu önemli projeleri hayata geçirir” dedi.

Ziyaretin sonunda Prof. Sjur Baardsen, Savaş’a Norveç’e özgü çeşitli hediyeler verdi.

 

NORVEÇLİ HEYETTEN BAŞKAN LÜTFÜ SAVAŞ’A ZİYARET 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!