BEYLİKDÜZÜ BELEDİYE BAŞKANI ÇALIK: “19 MAYIS UMUTLARIN İNANCA DÖNÜŞTÜĞÜ GÜNDÜR”

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BEYLİKDÜZÜ BELEDİYE BAŞKANI ÇALIK: “19 MAYIS UMUTLARIN İNANCA DÖNÜŞTÜĞÜ GÜNDÜR”

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Beylikdüzü’nde etkinliklerle kutlandı. İlçe halkı, Kırlangıç Gençlik Festivali kapsamında düzenlenen spor aktiviteleri ve ‘Adamlar’ konseriyle dopdolu bir gün geçirdi. Etkinliklerin yanı sıra Beylikdüzü Gençlik Meclisi’nde de gençlerle bir araya gelen Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Bugün, umutların inanca dönüştüğü ve inancın kurtuluş ateşini yaktığı gündür. Tarihin dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs 1919′un 104.yıl dönümüne ulaşmanın coşku ve heyecanını yaşıyoruz” dedi.

Milli mücadele ateşinin yakıldığı ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ülkenin gençliğine armağan ettiği 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Beylikdüzü’nde coşkuyla kutlandı. Sabah saatlerinde çelenk sunma töreni ile başlayan kutlamalar, Beylikdüzü Belediyesi’nin bu yıl ikincisini düzenlediği Kırlangıç Gençlik Festivali etkinlikleriyle devam etti.  Yaşam Vadisi 1.etapta gün boyu süren spor müsabakaları ve yarışmalarda tatlı bir rekabet yaşandı. Her yaştan vatandaşla etkinlik alanında bir araya gelen Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, aktivitelere katılarak gençlerin keyifli anlarına ortak oldu. 

“GENÇLERİN KENT YÖNETİMİNDE ROL ALMASINI İSTİYORUZ”

Gün kapsamında ayrıca Beylikdüzü Sivas Kongre Binası ve 4 Eylül 1919 Gençlik Merkezi’nde ‘Beylikdüzü Gençlik Meclisi’ toplandı. Burada da gençlerle buluşan Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, şöyle konuştu:

“19 Mayıs, umutların inanca dönüştüğü, inancın kurtuluş ateşini yaktığı gündür. Tarihin dönüm noktalarından biri olan 19 Mayıs 1919′un 104.yıl dönümüne ulaşmanın coşku ve heyecanını yaşıyoruz. Atatürk’ün ve bizim size güvendiğimiz gibi, siz de kendinize güvenin. Beylikdüzü Gençlik Meclisi sizlere olan güvenimizin bir göstergesi. Bu platformu, kent yaşamı sorunları, ihtiyaçlar ve çözüm önerileri, gençlik politikalarının üretilmesine katkı sunmak amacıyla kurduk. Gençlerin kent yönetiminde, karar alma mekanizmalarında, sosyal yaşamda rol almasını ve temsil edilmesini istiyoruz. Beylikdüzü’nde her yaştan vatandaşımızın ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmalarımıza hiç durmadan ve yılmadan devam edeceğiz.”

Konuşmanın ardından Başkan Çalık, gelen soruları yanıtlayarak ilçe genelinde gençlere yönelik yapılan çalışmaları paylaştı.

‘ADAMLAR’ GRUBU ŞARKILARINI GENÇLER İÇİN SESLENDİRDİ

Dopdolu geçen günün akşamında ise ‘Adamlar’ grubu, 6 Mayıs Gençliğimiz Var Sahnesi’nde yerini alarak şarkılarını gençlerle birlikte seslendirdi. Gruba, çiçek ve plaket takdimini gerçekleştiren Başkan Çalık, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu memleketi gençlere emanet etti. Gençlere çok güveniyoruz. Siz de kendinize çok güvenin. Asla ve asla umutsuzluğa kapılmayın. Her şey çok ama çok güzel olacak” dedi.

 

 

Art’s Magazin  Yurt

BEYLİKDÜZÜ BELEDİYE BAŞKANI ÇALIK: “19 MAYIS UMUTLARIN İNANCA DÖNÜŞTÜĞÜ GÜNDÜR”

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!