BEYLİKDÜZÜ BELEDİYE BAŞKANI ÇALIK, ÇOCUKLARLA BİRLİKTE KIYI TEMİZLİĞİ YAPTI

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BEYLİKDÜZÜ BELEDİYE BAŞKANI ÇALIK, ÇOCUKLARLA BİRLİKTE KIYI TEMİZLİĞİ YAPTI

Beylikdüzü Belediyesi, 8 Haziran Marmara Denizi Günü dolayısıyla Gürpınar sahilinde kıyı temizliği etkinliği düzenledi. Etkinlikte çocuklarla birlikte çevre temizliği yapan Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, “Evlatlarımıza daha güzel bir gelecek kurmak, ekolojik dengeyi korumak ve sürdürülebilir bir dünya inşa etmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi.

Beylikdüzü Belediyesi, Marmara Denizi Günü etkinlikleri kapsamında ‘biyoçeşitlilik’ temasıyla Gürpınar sahilinde farkındalık etkinliği düzenledi. Marmara Denizi’ne kıyısı olan, Marmara Belediyeler Birliği üyesi belediyelerin eş zamanlı olarak düzenlediği etkinlikte, çevre okullardan gelen öğrenciler, Başkan Çalık ile birlikte kıyıdaki çöpleri topladı. Çocuklar, daha sonra temizlenen alanda kendileri için hazırlanan parkurda oyunlar oynayarak yeşil alanın ve güzel havanın tadını çıkardı.

Etkinlikteki konuşmasında çevre ve deniz temizliğinin önemine dikkat çeken Başkan Çalık, göreve geldikleri günden itibaren doğa olaylarının afetlere dönüşmediği bir düzen kurmak için çalıştıklarını dile getirdi. Başkan Çalık, şunları kaydetti:

“2019 yılında göreve geldiğimde ilk önce bu kentin altyapısına yatırım yaptık. İBB’nin iştiraki İSKİ ile birlikte 120 kilometre altyapı çalışması gerçekleştirdik. Eskiden en ufak bir yağış afete dönüşüyor, yollarımız su içinde kalıyor, evlerimizi su basıyordu. Şimdi ne kadar yağmur yağarsa yağsın çok ciddi sorunlar yaşamıyoruz. Alma-verme dengesini kurmadığınız sürece doğayla baş edemezsiniz. Geçtiğimiz yıllarda müsilaj tehlikesiyle karşı karşıyaydık ama ortadan kalktı diyemiyoruz. ‘Marmara Denizi’ni temizledik’ de diyemiyoruz. Denizlerimizin mavi, çevremizin yeşil olması için mücadele ediyoruz. Bizler, bundan sonra da evlatlarımıza daha güzel bir gelecek kurmak, ekolojik dengeyi korumak ve sürdürülebilir bir dünya inşa etmek için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.”

Beylikdüzü Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Ersin Temel ise şunları söyledi:

“Şu an bu alanda yeşil ve mavi yan yana bulunuyor. Şuna inanıyor ve biliyorum ki ilçemiz, yeşilin en bol olduğu yer. İstanbul’un en rahat nefes alınan alanlarından biri. Denizler, yeşil alanlar, bizim dinlenme ve nefes alanlarımız. Bizlerin de yer altından yer üstüne kadar bu yaşam alanlarına ve bu alanlarda yaşayan canlılara dikkat etmemiz ve onları korumamız gerekiyor.”

Art’s Magazin  Yurt

BEYLİKDÜZÜ BELEDİYE BAŞKANI ÇALIK, ÇOCUKLARLA BİRLİKTE KIYI TEMİZLİĞİ YAPTI

Uygulamayı Yükle

Uygulamamızı yükleyerek içeriklerimize daha hızlı ve kolay erişim sağlayabilirsiniz.

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!