BEYLİKDÜZÜ BELEDİYE BAŞKANI ÇALIK, OKUL AİLE BİRLİĞİ BAŞKANLARIYLA BULUŞTU 

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

BEYLİKDÜZÜ BELEDİYE BAŞKANI ÇALIK, OKUL AİLE BİRLİĞİ BAŞKANLARIYLA BULUŞTU 

Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, ilçedeki okulların aile birliği başkanlarıyla bir araya geldi. Ellerindeki kaynaklarla eğitime verdikleri desteklerin devam edeceğinin altını çizen Başkan Çalık, “Belediye’nin bütçesinin önemli bir kısmını çocuklarımız için, okullarımız için, eğitim için harcamaktan imtina etmiyoruz” dedi.

Başkan Çalık, ilçedeki okulların aile birliği başkanlarıyla bir araya gelerek talep ve önerileri dinledi. Beylikdüzü Belediyesi tarafından öğrencilerin eğitim koşullarını iyileştirmek adına yapılan çalışmaların da paylaşıldığı toplantıya Beylikdüzü Belediyesi Meclis üyeleri ile birim müdürleri de katıldı. Eğitimde yaşanan eşitsizliği ortadan kaldırmak için üç buçuk yıldır mücadele ettiklerini söyleyen Başkan Çalık, ihtiyaç sahibi öğrencilerin tespit edilip bildirilmesi konusunda destek istedi. 

Ellerindeki kaynaklar doğrultusunda okullara verdikleri desteklerin devam edeceğini belirten Çalık, “Yaptığımız birçok hizmet görev, yetki ve sorumluluklarımız dahilinde olmamasına rağmen iyi niyetle ilçemizdeki bütün okullara yetişmeye çalışıyoruz. Okullarda okuyan çocuklarımıza dokunmaya, o görünmeyen el olmaya gayret ediyoruz. Belediye’nin bütçesinin önemli bir kısmını çocuklarımız için, okullarımız için, eğitim için harcamaktan imtina etmiyoruz” dedi.

Yoğun katılımın olduğu toplantıda Beslenme Saati projesine de değinerek, okullardaki ihtiyaç sahibi çocukların belediyeye bildirilmesi konusunda destek isteyen Başkan Çalık, şunları söyledi:

“YÖNETİCİ OLARAK DAHA NELER YAPABİLİRİM DİYE KENDİME ÖDEVLER ÇIKARIYORUM”

“Durumu iyi olmayan çocuklarımıza Beslenme Saati projemizle el olmaya gayret ediyoruz. O çocukların yoksunluklarını, kendilerini kötü hissetmelerini ortadan kaldırmaya gayret ediyoruz. Her gün ihtiyaç sahibi çocuklarımıza çantalarını ulaştırıyoruz ve bunu yaparken ailelerimizi incitmeden yapmaya gayret ediyoruz. Sizler okullar için, biz de bu kentte yaşayan insanlar için mücadele ediyoruz. Ben, hayatım boyunca hep biz olmayı, birlikte hizmet üretmeyi tercih ettim. Ortak akla, ortak çabaya ve ortak yaşama inanan bir yerel yöneticiyim. Yoksulluk derinleşiyor, bunu çok derinden hissediyoruz. Ailelerimiz çok zor bir dönemden geçiyor. Dolayısıyla bu durumdan çocuklarımız da etkileniyor. O kadar can yakıcı yaşıyoruz ki bu günleri, ben gerçekten yönetici olarak daha neler yapabilirim diye kendime ödevler çıkarıyorum.”

Okullara verilen fiziksel destekleri de anlatan Çalık, şöyle konuştu:

“Bugüne kadar 65 okulumuzun iç, 20 okulun ise dış boyası yapıldı. 9 okulumuzun da tuvaletlerini baştan aşağı yeniledik. 3 konferans salonu yapıldı, yenilerinin yapılması için de talimatını verdiğimiz birkaç okul var. Hem kütüphane hem de konferans salonu yapacağız buralara. 12 okulumuzun aydınlatma tesisatlarını değiştirdik, 59 okulun sahalarında düzenleme yaptık, tonlarca asfalt döktük. Aslında bugün hepimizin birbirine sorması gereken soru şu: Birlikte nasıl başka şeyler yapabiliriz?”

Art’s Magazin  Yurt

BEYLİKDÜZÜ BELEDİYE BAŞKANI ÇALIK, OKUL AİLE BİRLİĞİ BAŞKANLARIYLA BULUŞTU 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!