• İmsak 05:12
  • Güneş 06:40
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:47
  • Akşam 19:36
  • Yatsı 20:58
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
İMSAKİYE 2023 - İstanbul

BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ 2022’DE YÜZLERCE KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLADI

featured
service

BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ 2022’DE YÜZLERCE KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLADI

Beylikdüzü Belediyesi Kariyer Merkezi (BEYKAM), işverenler ve iş arayanları bir araya getirerek istihdama katkı sunmaya devam ediyor. Geçen yıl boyunca çeşitli pozisyonlara 43 bin 982 yönlendirme yapan BEYKAM, 711 kişinin de işe yerleşmesini sağladı.

BEYKAM iş arayan ve işverenleri bir araya getirerek istihdama katkı sunuyor. Yurttaşın işe kolay erişimini sağlamak adına hem yüz yüze hem de çevrimiçi başvuru ve yönlendirme işlemleri yapan BEYKAM, düzenlediği eğitim programlarıyla da iş arayanlara destek oluyor. 

KADINLAR VE DEZAVANTAJLI GRUPLARA ÖNCELİK VERİLİYOR 

Öncelikli olarak kadınların ve dezavantajlı grupların desteklendiği istihdam çalışmalarında, iş başvurusunda bulunan yurttaşlara meslek tercihlerinde de rehberlik ediliyor. Kadınların evde üretmiş oldukları süs eşyalarının satışını yapabilmeleri için gerekli koordinasyon sağlanıyor. Dezavantajlı grupların istihdama katılmalarını sağlamak için ise engelli pozisyonunda personel açığı olan firmaların katılımıyla mülakatlar düzenleniyor. Özellikle engelliler için erişim kolaylığı sağlanması, aday ve işveren arasında hızlı iletişimin kurulması amacıyla düzenlenen mülakatlarda engelli yurttaşlar istihdam ediliyor.

BEYKAM ile işverenler ve iş arayanları bir araya getirerek ilçedeki işsizliğin giderilmesine katkı sunmaya devam edeceklerini dile getiren Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık, şöyle konuştu:

“Türkiye’nin kanayan yarası olan işsizliğe çözüm arama ve bulma çalışmalarımız sürecek. Alanında uzman ekiplerimiz düzenli olarak sisteme gelen başvuruları alıyor ve iş arayan firmalara iletiyor. Uygun eşleşmeler olduğunda da iş arayanları, firmalara götürerek çalışma ortamlarını görme imkânı sağlıyoruz. İhtiyaca göre alternatifler de sunuyoruz. Hem iş arayanlar için hem de işveren için uygun ortamı oluşturmaya çalışıyoruz.”

Art’s Magazin  Yurt

BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİ 2022’DE YÜZLERCE KİŞİYE İSTİHDAM SAĞLADI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!