CUMA HUTBESİNDE 28 MAYIS İÇİN SİLAHLANMA ÇAĞRISI YAPAN İMAM HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

CUMA HUTBESİNDE 28 MAYIS İÇİN SİLAHLANMA ÇAĞRISI YAPAN İMAM HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU

İstanbul’un Sultangazi ilçesinde, Cebeci Camisi’nde imam olarak görev yapan Murat Gündoğdu’nun, hutbe sırasında 28 Mayıs’ta yapılacak olan cumhurbaşkanlığı seçimleriyle ilgili silahlanma çağrısına yönelik savcılığa suç duyurusunda bulunuldu.

Sultangazi’de bulunan Cebeci Camisi’nde imam olarak görev yapan Murat Gündoğdu isimli kişinin, 19 Mayıs’taki cuma hutbesindeki konuşması sırasında “Kardeşim, silahlarınızı hazırlayın. 28 Mayıs akşamı silahlarınızı ayarlayın, benim iki tane silahım ağzına kadar dolu. Hodri meydan. Nedir bu sizden çektiğimiz? 80 yıldır bu ülke sizden ne çekiyor? Ermeni döllerinden ne çekiyor? Bu kadar şehitlerimiz var” ifadelerini kullandığı ortaya çıkmışktı. Avukat Onur Cingil, imam Gündoğdu’nun silahlanma çağrısı içeren sözleri nedeniyle bugün Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

“EN AZ 25 MİLYON YURTTAŞ BU SUÇUN MAĞDURUDUR”

Avukat Cingil’in yaptığı suç duyurusunda Gündoğdu’nun cezalandırılması talep edilerek şu ifadelere yer veriydi:

“Türk Ceza Kanunu anlamında üzerine atılı suçları işlerken, aynı zamanda imamlık müessesesine ve İslamiyet dinine yakışmayacak şekilde canice, barbarca, vahşice ve eli kanlı bir katil gibi söylem ve eylemlerde bulunmuştur. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hakkında soruşturma açılan bu kişinin savcılık nezdinde de soruşturulması gerekmektedir. En az 25 milyon yurttaş bu suçun mağduru olup, şüpheli Murat Gündoğdu’nun herkesin güvenliği için öncelikle tutuklanması ve soruşturma neticesinde ‘tehdit’, ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama’, ‘görevi kötüye kullanma’, ‘görevi ihmal’ suçlarından cezalandırılması gerekmektedir.”

Art’s Magazin  Gündem

CUMA HUTBESİNDE 28 MAYIS İÇİN SİLAHLANMA ÇAĞRISI YAPAN İMAM HAKKINDA SUÇ DUYURUSUNDA BULUNULDU

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!