EKREM İMAMOĞLU, AVCILAR KENT LOKANTASI AÇTI, VATANDAŞLARA HİTAP ETTİ: “BU ÜLKENİN TAPUSU, BİR KİŞİYE YA DA BİR ZÜMREYE DEĞİL, 86 MİLYONA AİTTİR”

service

EKREM İMAMOĞLU, AVCILAR KENT LOKANTASI AÇTI, VATANDAŞLARA HİTAP ETTİ: “BU ÜLKENİN TAPUSU, BİR KİŞİYE YA DA BİR ZÜMREYE DEĞİL, 86 MİLYONA AİTTİR”

Haber: OKTAY YILDIRIM – Kamera: ADEM KARABAYIR

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, altıncı ‘Kent Lokantası’nı Avcılar’da hizmete açtı. Burada ilk yemek servisini yapan İmamoğlu, kendisini bekleyen kalabalığa hitap ederek, “Bu bölgenin en büyük müjdesi, tabii ki Sefaköy-Beylikdüzü metrosu olacak. Cumhurbaşkanlığı, yatırım planına almıyor. Ama zaten gidecekler. Az kaldı, gidecekler. Ondan sonra, memleketimizin her köşesine eşit hizmet sunmayı, milletimizin çıkarına iş yapmayı ahlaklı, vicdanlı bir biçimde sürdürmeyi, ülkemize hep birlikte ispat edeceğiz. Bu ülkenin tapusu, 86 milyon insana aittir, bir kişiye ya da bir zümreye ait değildir. Bu ülkenin tapusunu tekrar millet devralacak. Her şey çok güzel olacak” dedi.

İBB, altıncı Kent Lokantası’nı, üniversite öğrencilerinin yoğun olarak ikamet ettiği Avcılar’da bugün hizmete açtı. Şamlı Sokak’ta açılan Kent Lokantası’nda ilk tabldotları, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu dağıttı. CHP İstanbul Milletvekili Turan Aydoğan, Avcılar Belediye Başkanı Turan Hançerli ve İBB Meclisi CHP Grup Başkanvekili Doğan Subaşı’nın eşlik ettiği İmamoğlu, öğle yemeğini, çoğunluğu öğrencilerden oluşan bir grupla birlikte yedi. İmamoğlu, dışarıda toplanan vatandaşların ilgisini karşılıksız bırakmadı ve sandalye üzerine çıkarak kısa bir konuşma yaptı. İmamoğlu şunları söyledi:

“GÜZEL HİZMETLER SUNMANIN YOĞUN GAYRETİ İÇERİSİNDEYİZ: Sevgili gençler, hanımefendiler, beyefendiler, çok teşekkür ediyoruz. Burada bir Kent Lokantası daha açmış olduk. Altıncı oldu. Gönül başka ihtiyaçları karşılamayı dilerdi, isterdi ama ne yazık ki ekonomik sorunlar insanlarımızın düşük fiyatla beslenmesine dönük ki öncelikle öğrencilerimize çok güzel bir hizmet oldu bu. Burada gençlerin hararetini görünce de çok mutlu oldum. Hepinizi çok seviyorum. Avcılar Belediye Başkanı’mızla birlikte güzel hizmetler sunmanın yoğun gayreti içerisindeyiz. Marmara Caddesi, E-5 girişindeki meydanımız, Sahil Parkı, tümden Avcılar’a yakıştı. Yıllardır dokunulmamış yerleri en iyi şekilde çözme gayreti içerisindeyiz.

AZ KALDI, GİDECEKLER: Bu bölgenin en büyük müjdesi, tabii ki Sefaköy-Beylikdüzü metrosu olacak. Yoğun çaba içerisindeyiz. Israrla bakanlık, Cumhurbaşkanlığı, yatırım planına almıyor. Ama zaten gidecekler. Az kaldı, gidecekler. Ondan sonra, memleketimizin her köşesine eşit hizmet sunmayı, milletimizin çıkarına iş yapmayı ahlaklı, vicdanlı bir biçimde sürdürmeyi ülkemize hep birlikte ispat edeceğiz. Şunu söyleyelim; bu memleketin çocukları, gençleri, kadınları, erkekleri çok umutlu olsunlar. Bu ülkenin tapusu, 86 milyon insana aittir. Bir kişiye ya da bir zümreye ait değildir, 86 milyon kişiye aittir. Bu ülkenin tapusunu tekrar millet devralacak inşallah. Hepinize güzel günler diliyorum. Her şey çok güzel olacak.”

Art’s Magazin  Gündem

EKREM İMAMOĞLU, AVCILAR KENT LOKANTASI AÇTI, VATANDAŞLARA HİTAP ETTİ: “BU ÜLKENİN TAPUSU, BİR KİŞİYE YA DA BİR ZÜMREYE DEĞİL, 86 MİLYONA AİTTİR”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!