Şimdi SEO İçin Bir Profesyonelle Çalışın

EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI MİTİNGİ… MİTHAT SANCAR: “BU GÜÇ, BU ÜLKEYİ, DEMOKRASİYE, BARIŞA, EMEK VE ÖZGÜRLÜĞÜN OLDUĞU BİR GELECEĞE TAŞIYACAK”

service

EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI MİTİNGİ… MİTHAT SANCAR: “BU GÜÇ, BU ÜLKEYİ, DEMOKRASİYE, BARIŞA, EMEK VE ÖZGÜRLÜĞÜN OLDUĞU BİR GELECEĞE TAŞIYACAK”

Haber: ÇAĞATAN AKYOL – Kamera: SADIK KARAKULOĞLU

HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, Emek ve Özgürlük İttifakı’nın İstanbul mitinginde; “Sömürüye karşı hakikati kurmak için bu iktidarı göndereceğiz. Bu düzeni değiştireceğiz. Bu güç, bu ülkeyi demokrasiye, barışa, emek ve özgürlüğün olduğu bir geleceğe taşıyacak” dedi. 

HDP, Türkiye İşçi Partisi, Emek Partisi, Emekçi Hareket Partisi, Toplumsal Özgürlük Partisi ile Sosyalist Meclisler Federasyonu’ndan oluşan Emek ve Özgürlük İttifakı’nın “Yoksulluğa, Savaşa, Baskılara Dur Diyelim, Birlikte Değiştirelim” mitingi, bugün İstanbul’daki Kartal Meydanı’nda yapıldı.

Mitingde konuşan HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, şunları söyledi:

“İSTANBUL’U DEMOKRASİ VE BARIŞIN ÜSSÜ YAPACAĞIZ: Bu iktidar, bu zulüm ve sömürü iktidarı, İstanbul’u faşizmin üssü yapmak istiyor. Türkiye’ye giydirmek istedikleri rejimi burada pişirmek istiyorlar ama biz dedik ki, ‘Hayır, İstanbul faşizme karşı birlikte dimdik duracak ve bu meydanda gösterecek’ dedik. İşte gösteriyoruz hep birlikte. ‘İstanbul’u emeğin, özgürlüğün, demokrasinin ve barışın, üssü yapacağız’ dedik. İşte sözümüzün karşılığı sizin yüreklerinizin gümbür gümbür sesidir. Geliyor Emek ve Özgürlük İttifakı. Bütün baskılara rağmen sömürüye savaş politikalarına, polis baskınlarına, kumpas davalarına rağmen HDP’yle birlikte yürüyor. Büyüyerek geliyor. Bu ülkeyi güzelleştirmeye geliyor, bu iktidarı göndermeye geliyor.

İTTİFAK, BU DÜZENİ DEĞİŞTİRMEYE GELİYOR: Bu düzeni değiştirmeye geliyor Emek ve Özgürlük İttifakı. Değiştireceğiz bu düzeni ve göndereceğiz bu iktidarı. Bu iktidar ve bu düzen savaştan, sömürüden besleniyor. Biz de diyoruz ki, ‘Hep birlikte savaş oyunlarını bozacağız. Bozacağız savaş oyunlarını. Savaşa karşı, barışın en güçlü ittifakını kuracağız’. Her savaş operasyonu aşımızdan, ekmeğimizden, çalmak demektir. Savaş politikalarıyla yoksul halkı daha da yoksullaştırıyorlar. Bu ülkenin geleceğini gasp etmek istiyorlar.

YENİ BİR DEMOKRATİK CUMHURİYET İÇİN GELİYORUZ: ‘Değiştirmeye geliyoruz’ dedik. Seçimler var önümüzde. Seçimlerle birlikte bu hayatın her alanında mücadeleyi büyüteceğiz ve bu ittifakı genişleterek geleceğin inşasının merkezi gücü hâline getireceğiz. Yeni bir başlangıç, emek ve özgürlük üzerine kurulacak yeni bir cumhuriyet, demokratik cumhuriyet için geliyoruz. Eşit yurttaşlık için geliyoruz, doğanın hakları için kadın hakları için, gençlerin hakları için geliyoruz. Halklar birleşiyor, inançlar birleşiyor, emekçiler birleşiyor. Kadınların mücadelesi, bu denizi büyütüyor. Önümüzü açıyor. Geliyoruz, değiştirmeye geliyoruz. Sömürüye karşı hakikati kurmak için bu iktidarı göndereceğiz. Bu düzeni değiştireceğiz. Bu güç bu ülkeyi demokrasiye, barışa, emek ve özgürlüğün olduğu bir geleceğe taşıyacak.”

 

Art’s Magazin  Gündem

EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI MİTİNGİ… MİTHAT SANCAR: “BU GÜÇ, BU ÜLKEYİ, DEMOKRASİYE, BARIŞA, EMEK VE ÖZGÜRLÜĞÜN OLDUĞU BİR GELECEĞE TAŞIYACAK”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!