Şimdi SEO İçin Bir Profesyonelle Çalışın

EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI MİTİNGİ… TÖP SÖZCÜSÜ GÖZEN: “MİLYONLARCA İNSANIN İRADESİ OLAN HDP’Yİ KAPATACAKMIŞ. 20 YILLIK İKTİDARINDA SANA BOYUN EĞMEYEN HALK, ŞİMDİ Mİ EĞECEK”

service

EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI MİTİNGİ… TÖP SÖZCÜSÜ GÖZEN: “MİLYONLARCA İNSANIN İRADESİ OLAN HDP’Yİ KAPATACAKMIŞ. 20 YILLIK İKTİDARINDA SANA BOYUN EĞMEYEN HALK, ŞİMDİ Mİ EĞECEK”

Haber: ÇAĞATAN AKYOL – Kamera: SADIK KARAKULOĞLU

Toplumsal Özgürlük Partisi (TÖP) Sözcüsü Juliana Gözen, Emek ve Özgürlük İttifakı’nın İstanbul mitinginde; “Milyonlarca insanın iradesi olan HDP’yi kapatacakmış. 20 yıllık iktidarında bu halk sana boyun eğmedi, şimdi mi eğecek” tepkisini gösterdi. Emekçi Hareket Partisi (EHP) Genel Başkanı Hakan Öztürk “Selahattin Demirtaş’ı dört duvar arasına koydular. Bunu kabul etmeyiz” derken Sosyalist Meclisler Federasyonu (SMF) Sözcüsü Barış Kayaoğlu da “Bu soygun düzenine, bu zulüm çarkına ‘dur’ diyeceğiz. Birlikte değiştireceğiz” diye konuştu. Mitingde, Türkiye İşçi Partisi (TİP) adına konuşma yapılmaması dikkat çekti.

HDP, TİP, Emek Partisi (EMEP), TÖP, EHP ile SMF’den oluşan Emek ve Özgürlük İttifakı’nın “Yoksulluğa, Savaşa, Baskılara Dur Diyelim, Birlikte Değiştirelim” mitingi, bugün İstanbul’da Kartal Meydanı’nda yapıldı.

GÖZEN: ÜLKEYİ ÇETELERLE, MAFYALARLA, TARİKATLARLA CEHENNEME ÇEVİRDİLER

Mitingde ilk olarak konuşan TÖP Sözcüsü Juliana Gözen, 15 Ocak tarihini kimsenin unutmayacağını söyledi. Gözen, özetle şöyle konuştu:

“Bizden çaldıkları ne varsa geri alacağız. Söz bitti artık, saflar netleşti. Dibine kadar suça batmış bu faşist iktidar, kendi koltuğunu korumak pahasına halka savaş açmış. Ülkeyi çetelerle, mafyalarla, tarikatlarla cehenneme çevirdiler. İşçileri açlığa sürükleyip patronlara rant yerleri ihya ettiler. Neymiş, hukuk onun iki dudağı arasındaymış, neymiş, seçim tarihini de kendisi belirleyecekmiş. Seçimde hangi partilerin yer alacağını belirleyecekmiş. Neymiş, milyonlarca insanın iradesi olan HDP’yi kapatacakmış. 20 yıllık iktidarında bu halk sana boyun eğmedi, şimdi mi eğecek? Hadi oradan.”

ÖZTÜRK: SELAHATTİN DEMİRTAŞ’I DÖRT DUVAR ARASINA KOYDULAR. BUNU KABUL ETMEYİZ

EHP Genel Başkanı Hakan Öztürk de Kürt sorununa dikkat çekti. Öztürk, şunları söyledi:

“Gelin, bunu çözün, dedik. Onlar gittiler, ne yaptılar? Diyarbakır’da, Mardin’de, Şırnak’ta, Van’da ne yaptılar; kayyum atadılar. Var mı böle aynı gemide olmak? Olur mu böyle? Ne yaptılar, gittiler, Selahattin Demirtaş’ı dört duvar arasına koydular. Bunu kabul eder miyiz biz? Kabul etmeyiz. Bu ülkede emekçilerin aldığı ücretler açlık sınırında. Ey AKP, ey Erdoğan, gücün yetiyorsa gel de bu açlık sınırını geç. Bırak Suriye’nin, Irak’ın sınırını. Barıştan yana ol, operasyonları, savaşları bırak. Kürt halkıyla barış.”

KAYAOĞLU: SERMAYE PARTİLERİ ARASINDA TERCİH YAPMAYA MECBUR DEĞİLİZ

SMF Sözcüsü Barış Kayaoğlu ise HDP’nin hazine hesaplarına bloke konulmasına değindi. Kayaoğlu, özetle şöyle devam etti:

“İktidarın faşist politikalarının bir yansıması olarak HDP’nin hazine desteklerine bloke konuldu. Eğer hep birlikte bu gidişata ‘dur’ demezsek, birlikte değiştirmek için ısrar etmezsek bu faşist abluka her geçen gün büyüyecek. Parlamentoda 2023 yılı bütçe görüşmelerinde, işçiden, emekçiden alıp zengine verdiler. Savaşa yatırım yaptılar. Bıçağın keskin ucunu emekçiye doğrultup krizin faturasını ise dar gelirliye, işçiye, emekçiye, köylüye ödetmeye çalışıyorlar. Biz biliyoruz, sahip oldukları servet, bizden çaldıklarıdır, işçiden, emekçiden çaldıklarıdır. Bu soygun düzenine, bu zulüm çarkına ‘dur’ diyeceğiz. Birlikte değiştireceğiz. Hiçbirimiz bu soygun düzenine mecbur değiliz. Daha adil bir dünyada yaşayabiliriz. İşte Emek ve Özgürlük İttifakı, bunun en güzel örneğidir. Daha da önemlisi, artık sermaye partileri arasında tercih yapmaya mecbur değiliz.”

TİP TEMSİLCİSİ KONUŞMADI

Öte yandan ittifaktaki tüm partilerin temsilcileri mitingde konuşma yaparken temsilcileri miting alanında bulunmasına karşın TİP adına konuşma yapılmaması dikkat çekti.

 

Art’s Magazin  Gündem

EMEK VE ÖZGÜRLÜK İTTİFAKI MİTİNGİ… TÖP SÖZCÜSÜ GÖZEN: “MİLYONLARCA İNSANIN İRADESİ OLAN HDP’Yİ KAPATACAKMIŞ. 20 YILLIK İKTİDARINDA SANA BOYUN EĞMEYEN HALK, ŞİMDİ Mİ EĞECEK”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!