ENKAZ KALDIRMADA KULLANILAN EKİPMANIN İTHALATINA ESNEKLİK GETİRİLDİ

featured
service

ENKAZ KALDIRMADA KULLANILAN EKİPMANIN İTHALATINA ESNEKLİK GETİRİLDİ

Türkiye’nin 11 ilinde büyük yıkama neden olan Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle enkaz kaldırma ve yeniden inşa faaliyetlerinin idamesi kapsamında ihtiyaç duyulan kullanılmış veya yenileştirilmiş eşyanın ithalatında belirlenen gümrük kıymetine bağlı kalınmayacak.

Ticaret Bakanlığı tarafından hazırlanan Kullanılmış veya Yenileştirilmiş Eşya İthalatına İlişkin Tebliğ’de Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ, Resmi Gazete’de yayınlanarak yürürlüğe girdi. Kullanılmış veya yenileştirilmiş eşyanın ithalat iznine dair usul ve esasları belirleyen tebliğe, Kahramanmaraş merkezli depremlere ilişkin geçici madde eklendi.

Buna göre, 6 Şubat’ta meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle zarar gören ve afet bölgesi ilan edilen yerler için enkaz kaldırma ve yeniden inşa faaliyetlerinin idamesi kapsamında ihtiyaç duyulan tebliğ kapsamındaki eşya için, belirlenen gümrük kıymetine bağlı kalmadan izin vermeye Bakanlık İthalat Genel Müdürlüğü, 15 Eylül 2023’e kadar (bu tarih dahil) yetkili olacak.

Art’s Magazin  Ekonomi

ENKAZ KALDIRMADA KULLANILAN EKİPMANIN İTHALATINA ESNEKLİK GETİRİLDİ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!