ESENYURT BELEDİYESİ TARİHİ ÇEŞME HALK KÜTÜPHANESİ AÇILIŞ İÇİN GÜN SAYIYOR

featured
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

ESENYURT BELEDİYESİ TARİHİ ÇEŞME HALK KÜTÜPHANESİ AÇILIŞ İÇİN GÜN SAYIYOR

Türkiye’nin belediye imkânlarıyla yapılan en yüksek kişi kapasiteli halk kütüphanesinin açılışı için geri sayım başladı. İçerisinde ilkokul öğrencileri için dersliklerin ve çok amaçlı amfinin de yer aldığı Esenyurt Belediyesi Tarihi Çeşme Halk Kütüphanesi’nde görme engelli vatandaşlar için ayrılan alanda sesli kitap kaydı imkânı da bulunuyor.

Esenyurt Belediyesi, Türkiye’nin belediye imkânlarıyla yapılan en yüksek kişi kapasiteli halk kütüphanesini hizmete açmaya hazırlanıyor. Bağlarçeşme Mahallesi’nde bulunan 22 bin kitap kapasiteli Esenyurt Belediyesi Tarihi Çeşme Halk Kütüphanesi, aynı anda 550 kişiye hizmet verebilecek. Herkesin dilediği bilgiye ulaşabileceği şekilde düzenlenen kütüphanede, görme engelli vatandaşlara yönelik ayrılan alanda sesli kitap kaydı imkânı, 80 kişilik çok amaçlı amfi, ilkokul öğrencilerinin gelişimine katkı sunmak amacıyla onlar için ayrı bir kütüphane ve içinde eğitmenlerin olduğu 3 adet derslik bulunuyor.

Gün boyu sınırsız internet erişiminin olduğu kütüphanede çay, çorba ve sandviç ikramlarının yanı sıra vatandaşların dinlenmesi ve zaman geçirebilmesi için 2 adet kafeterya da mevcut. Kütüphane açıldığında hafta içi 08.30-21.00, hafta sonu 10.00-20.00 saatleri arasında vatandaşlara hizmet verecek.

 

 

Art’s Magazin  Yurt

ESENYURT BELEDİYESİ TARİHİ ÇEŞME HALK KÜTÜPHANESİ AÇILIŞ İÇİN GÜN SAYIYOR

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!