ESENYURT BELEDİYESİ’NİN KUAFÖRLÜK KURSLARINA HAFTA SONU EĞİTİMLERİ DE EKLENDİ 

featured
service

ESENYURT BELEDİYESİ’NİN KUAFÖRLÜK KURSLARINA HAFTA SONU EĞİTİMLERİ DE EKLENDİ 

                    <p><span style="font-weight: 400;">Kadınların iş hayatına atılmasına destek olmak için açılan Esenyurt Mesleki Eğitim ve İstihdam Merkezi’nde (EMEĞİM) sürdürülen kuaförlük kursuna hafta sonu eğitimleri de eklendi. </span></p>

EMEĞİM kurslarında haftanın iki günü 10.00-16.00 saatleri arasında verilen toplam 717 saatlik kuaförlük kursunun pazartesi-salı ve çarşamba-perşembe gruplarına hafta sonu grubu da eklendi. EMEĞİM’de eğitim alan kadınlar, kurs sonunda aldıkları MEB onaylı sertifikayla istihdama katılıyor, geleceklerine yön veriyor.

20 yıl boyunca sürdürdüğü kuaförlük mesleğini dört yıldır EMEĞİM’de eğitmen olarak devam ettiren Aliye Baytöre, verdikleri eğitimle kadınlara destek olmaktan mutluluk duyduklarını belirterek, “Mezun olan öğrencilerden imkan dahilinde kendi iş yerini açanlar var, birçok öğrenci de sektörde çalışmaya başladı. Kadınların hayatına dokunabildiğimiz için mutlu ve gururluyum. Umudun Şehri Esenyurt’ta başta bize olan desteklerinden dolayı Esenyurt Belediye Başkanımız Kemal Deniz Bozkurt’a teşekkür ederim” dedi.

“HAYALİME KAVUŞTUM, DAHA ÖTESİ YOK”

21 yaşındaki Gizem Köksal, EMEĞİM’de aldığı kurs sayesinde hayali olan mesleğe kavuştuğunu söyleyerek, “Kuaförlük küçüklükten beri hayâlimdi. Özel eğitim almayı düşünüyordum ama bu kurstan haberim oldu ve burada kurs almaya başladım. Şu an bir işletmede çalışıyorum, sıradaki hedefim kuaför açmak. Önceki ve şimdiki halime bakıyorum; hiçbir şey bilmiyordum, gerekli her şeyi öğrendim. Hayâlime kavuştum, daha ötesi yok” diye konuştu. 

Art’s Magazin  Yurt

ESENYURT BELEDİYESİ’NİN KUAFÖRLÜK KURSLARINA HAFTA SONU EĞİTİMLERİ DE EKLENDİ 

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!