• İmsak 05:27
  • Güneş 06:50
  • Öğle 13:21
  • İkindi 16:53
  • Akşam 19:41
  • Yatsı 20:59
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
İMSAKİYE 2023 - İzmir

Fİ YAPI YÖNETİM KURULU BAŞKANI İNAN, 13 YILDIR TAMAMLAMADIĞI KONUT PROJESİNDE DAİRE SAHİPLERİNE NOTERDEN İHTAR ÇEKTİ

featured
service

Fİ YAPI YÖNETİM KURULU BAŞKANI İNAN, 13 YILDIR TAMAMLAMADIĞI KONUT PROJESİNDE DAİRE SAHİPLERİNE NOTERDEN İHTAR ÇEKTİ

EDDA SÖNMEZ 

İnşaat şirketi Fi Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan, İstanbul’un Esenyurt ilçesinde 13 yıl önce başlattıkları, ancak bugüne kadar tamamlamadıkları projeden ev satın alanlara noter aracılığıyla ihtar çekti. “31 Mart 2023 tarihine kadar sorumluluklarını yerine getirmemiş olan kişilerin sözleşmeleri tek taraflı feshedilecektir” diyen İnan, bu sürede tüm sorumluluklarını yerine getiren hak sahiplerinden ek para istemeyeceklerini bildirdi.

Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) finansal destek sağladığı ve bir hâkime rüşvet verdiği gerekçesiyle tutuklanıp daha sonrasında tutuksuz yargılanmak üzere serbest kalan iş insanı Fikret İnan, Esenyurt’ta 2009’da inşasına başladığı Fi-Side projesinin 2012 yılında teslim edileceğini taahhüt etmişti. Tutuklu olduğu dönemde kayyum atanan ancak daha sonra şirketi yeniden devralan İnan, parasını ödedikleri daireleri sahiplerine 13 yıldır teslim etmedi.

TAMAMLANMAYAN DAİRELERİN KAPI-PENCERE VE KALORİFER BORULARINI SÖKÜP SATMIŞTI

Şirket sahibi Fikret İnan, 13 yıl önce başlattığı konut projesinde parasını peşin ödeyip tapusunu alan kişilerin bilgisi olmadan dairelerinin kapı, pencere, kalorifer borularını söküp hurdacıya sattığı yolundaki açıklamalara sert çıkmış ve iddia sahipleri ile bunu haber yapan gazeteciler hakkında dava açacağını söylemişti. Ancak İnan daha sonra yaptığı açıklamada, söz konusu malzemeleri söküp hurdacıya sattığını kabul etmişti. İnan, o açıklamasında, sökülen malzemelerden 2 milyon TL gelir elde ettiğini, ancak bu tutarın şantiye sahasının temizlenmesi, havuz ve hafriyat gibi işlere harcandığını belirtmişti.

Fikret İnan şimdi de hak sahiplerine noter aracılığıyla ihtar çekti. İhtarda, sorumluluklarını tam olarak yerine getirmeyen kişiler ile şirket arasındaki sözleşmelerinin tek taraflı feshedileceği belirtildi. İhtarda şöyle denildi:

“Esenyurt ilçesi, 1539 ada, 2 parselde bulunan projemizin inşaatına 2010 senesi mayıs ayında başlanmıştır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Esenyurt Belediyesi, Sosyal Güvenlik Müdürlüğü ve TMSF tarafından uygulanan hukuksuzluklardan dolayı 9,5 yıl çalışamadık. Bu süreçte şirketimizin uğramış olduğu maddi ve manevi zararların tamamını üstlendik. Ortalama 25 kat artmış olan inşaat maliyetlerini de üstleneceğiz. 31 Mart 2023 tarihine kadar sözleşmedeki tüm sorumluluklarını yerine getiren müşterilerimize teknik şartnameye uygun olarak ek bedel talep etmeden dairelerin anahtar teslimi bitirilmesine karar verilmiştir. 31 Mart 2023 tarihine kadar sorumluluklarını yerine getirmemiş olan kişilerin ise sözleşmeleri tek taraflı feshedilecektir.”

Art’s Magazin  Gündem

Fİ YAPI YÖNETİM KURULU BAŞKANI İNAN, 13 YILDIR TAMAMLAMADIĞI KONUT PROJESİNDE DAİRE SAHİPLERİNE NOTERDEN İHTAR ÇEKTİ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!