Şimdi SEO İçin Bir Profesyonelle Çalışın

İBB YAYINLARI: ‘İSTANBUL’DA İTFAİYE’ KİTABI RAFLARDAKİ YERİNİ ALDI

featured
service

İBB YAYINLARI: ‘İSTANBUL’DA İTFAİYE’ KİTABI RAFLARDAKİ YERİNİ ALDI

‘İstanbul’da İtfaiye’ kitabı, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Yayınları’ndan çıktı. Kitapta, yangın ve deprem gibi afetlerle sınanmış İstanbul’un itfaiye kültürünü bütün yönleriyle ele alıyor. Tulumbacılardan bugüne itfaiye teşkilatının geçirdiği dönüşüm ve mücadele ayrıntılarıyla okuyucuya aktarılıyor.

İBB Yayınları’ndan, ‘İstanbul’da İtfaiye’ kitabi ile ilgili yapılan açıklamada, tarih boyunca İstanbul gibi birçok imparatorluk başkentini deprem ve yangın gibi iki büyük afetin tehdidi altında kaldığı belirtildi. Açıklamada, şöyle denildi:

“ÇIKAN YANGINLAR BİRÇOK KEZ KENTİ KÜLE ÇEVİRMİŞTİR”

“İstanbul her ikisinin yıkımına maruz kalsa da özellikle ateşle sınanan bir şehir olmuştur. Çıkan yangınlar pek çok kez kenti küle çevirmiş, fakat şehir her seferinde küllerinden yeniden doğmuştur.

Eserde, İstanbul yangınlarının tarihiyle birlikte çıkan yangınların yıkıcılığına, İstanbul İtfaiyesi’nin insanların acılarını azaltmak için nasıl büyük çabalar gösterdiğine tanıklık edeceksiniz. Şiirlere, romanlara, sinemaya, şarkılara, türkülere, destanlara konu olmuş yangınların toplumsal hafızamızda canlılığını nasıl sıcak tuttuğunu da göreceksiniz.

İstanbul’da İtfaiye; tarihsel kökleriyle, yarattığı anılarıyla, kültüre, sanata ve toplumsal hayata yaptığı katkılarıyla müthiş bir mücadelenin isimsiz kahramanlarını anlatıyor.

İstanbul’da İtfaiye, İstanbul Kitapçısı şubeleri, www.istanbulkitapcisi.com ve tüm kitapçılarda.”

Art’s Magazin  Gündem

İBB YAYINLARI: ‘İSTANBUL’DA İTFAİYE’ KİTABI RAFLARDAKİ YERİNİ ALDI

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!