• İmsak 05:12
  • Güneş 06:40
  • Öğle 13:13
  • İkindi 16:47
  • Akşam 19:36
  • Yatsı 20:58
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
İMSAKİYE 2023 - İstanbul

İETT YAKLAŞAN KAR YAĞIŞINA HAZIR

featured
service

İETT YAKLAŞAN KAR YAĞIŞINA HAZIR

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) kurumlarından İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri (İETT), İstanbul genelinde hizmet veren 2 bin 639’u kendi aracı, 3 bin 041 Özel Halk Otobüsü aracı olmak üzere, 5 bin 680 otobüs, 670 metrobüs ve 120 elektrikli aracı İstanbul’da beklenen kar yağışı için hazırladı.

İETT’den yapılan açıklamaya göre, araçların kış lastikleri (M+S logolu), antifiriz ve ısıtma sistemleri gibi gerekli donanımları kontrolden geçirilirken, özellikle İstanbul’un engebeli coğrafyasındaki riskli yerler için özel önlemler alındı. Ek seferler ve ilave personel planlamaları yapılırken, metrobüs hattının 24 saat kesintisiz olarak hizmet verebilmesi amacıyla da metrobüs hattına özel olarak 39 farklı kar küreme aracı, 8 farklı solüsyon aracı ve 5 kepçe olmak üzere 52 araç konuşlandırıldı. Kar yağışının beklendiği günler için 24 saat esasına göre ilave personel görevlendirilirken, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve İETT ekiplerince kumanya hazırlıkları da yapıldı.

“AVRUPA’NIN 23 ÜLKESİNDEN DAHA BÜYÜK NÜFUSA HİZMET VERİYORUZ”

Açıklamada, “Günde 55 bin farklı sefer ile Avrupa’nın 23 ülkesinden büyük bir nüfusa sahip İstanbul’a ulaşım hizmeti veren İETT, İstanbul için tüm gücüyle aralıksız olarak çalışmaya devam ediyor” denildi. 

 

Art’s Magazin  Gündem

İETT YAKLAŞAN KAR YAĞIŞINA HAZIR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!