KARTAL ARAMA KURTARMA EKİBİ, BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR

featured
service

KARTAL ARAMA KURTARMA EKİBİ, BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR

Kartal Belediyesi Sivil Savunma Uzmanlığı ekipleri, arama kurtarma ekibine yeni gönüllü üyeler kazandırmaya devam ediyor. Son olarak, olası İstanbul depremi hazırlıkları kapsamında yaklaşık 2500 kişinin barındığı bir sitenin sakinlerine, temel afet bilinci ile arama kurtarma eğitimi verildi.

Kartal Belediyesi, olası İstanbul depreminde görev alacak arama-kurtarma ekibine yeni üyeler katmaya devam ediyor.

Sivil Savunma Uzmanlığı’ndaki profesyonel ekipler tarafından ilçenin en büyük sitelerinden biri olan ‘Kent Plus’ sitesi sakinlerine, temel afet bilinci ile arama kurtarma eğitimi verildi.

Sivil Savunma Uzmanlığı binasında 2 gün süren eğitimler kapsamında afet bilinci, acil durum, temel düğümler, temel ilk yardım konularında bilgilendirme yapıldı. Ayrıca yangın söndürme tatbikatı, enkaza giriş prosedürleri ve enkaz tatbikatı eğitimi verildi.

Enkaz arama kurtarma tatbikatında, enkaz altında kalmış bir kız çocuğu yaralı olarak kurtarıldı, enkaz alanında çıkan yangın ekipler tarafından söndürüldü. 

İki günün sonunda eğitimini tamamlayan gönüllüler, Kartal sınırları içinde İstanbul depreminde arama kurtarma çalışmalarına hazır hale getirildi. 

 

Art’s Magazin  Yurt

KARTAL ARAMA KURTARMA EKİBİ, BÜYÜMEYE DEVAM EDİYOR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!