Şimdi SEO İçin Bir Profesyonelle Çalışın

KARTALLI KADINLAR 8 MART’TA DEPREMZEDELER İÇİN ATKI-BERE ÖRDÜ, BATTANİYE DİKTİ

featured
service

KARTALLI KADINLAR 8 MART’TA DEPREMZEDELER İÇİN ATKI-BERE ÖRDÜ, BATTANİYE DİKTİ

Kartal Belediyesi, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ne özel bir etkinlik düzenledi. Kartal Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü tarafından organize edilen etkinlikte, ilçeli kadınlar bir araya gelerek kentteki depremzede yurttaşlar için atkı-bere ördü, battaniye dikti. 

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla Kartal Belediyesi Uğur Mumcu Kültür Merkezi’nde düzenlenen etkinliğe, Kartallı kadınların yanı sıra CHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Tuncay Toptaş, Doğru Parti Kartal İlçe Başkanı Gülay Şakar, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları Mustafa Oktay Aksu, İmam Aydın ve Hüseyin Tozkoparan, Kartal Belediyesi Meclis Başkanvekili Özlem Bulut, Meclis Üyesi Aysel Yücel, birim müdürleri, Kartallı muhtarlar ve sivil toplum örgütlerinin temsilcileri katıldı.

KADIN HAKLARI MÜCADELESİNİN TARİHİ GÖSTERİLDİ 

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ne özel bir barkovizyon gösterisiyle başlayan etkinlik, kadın hakları mücadelesinin tarihi ve emekçi kadınların taleplerinin anlatıldığı gösterimle devam etti. Etkinlikte, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı İmam Aydın ile Kartal Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürü Deniz Karacan birer konuşma yaptı. Başkan Yardımcısı İmam Aydın konuşmasında deprem tehlikesine ve alınması gereken önlemlere dikkat çekerek Kahramamaraş merkezli depremlerde hayatını kaybeden yurttaşlar için başsağlığı diledi. Konuşmasının devamında Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kadınlara yönelik haklar konusundaki atılımlarını anlatan Aydın, tüm emekçi kadınların 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutladı.

ETKİNLİK 3 GÜN BOYUNCA DEVAM EDECEK 

Ardından Kartallı kadınlar örgü örmek için hazırlanan alana geçerek dikiş makineleri ve örgü malzemeleriyle depremzedeler için çalışmaya başladı. Depremden etkilenerek Kartal’da misafir olan yurttaşlar için yapılan çalışmada battaniye, bere, atkı gibi ürünler üretildi. Etkinlik üç gün boyunca devam edecek.

 

 

Art’s Magazin  Yurt

KARTALLI KADINLAR 8 MART’TA DEPREMZEDELER İÇİN ATKI-BERE ÖRDÜ, BATTANİYE DİKTİ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!