Şimdi SEO İçin Bir Profesyonelle Çalışın

KÜÇÜKÇEKMECE BELEDİYESİ’NDEN ATIK SEFERBERLİĞİ: “ATIKLARINI GETİR, KARTINI AL, GELECEK KAZANSIN!”

featured
service

KÜÇÜKÇEKMECE BELEDİYESİ’NDEN ATIK SEFERBERLİĞİ: “ATIKLARINI GETİR, KARTINI AL, GELECEK KAZANSIN!”

Küçükçekmece Belediyesi, Sıfır Atık Yönetmeliği kapsamında yeniden değerlendirilebilir atıkların ayrı toplanarak düzenli depolama sahalarına gitmeden, ekonomiye ve çevreye tekrar kazandırılması amacıyla ‘Benim Kartım’ projesini hayata geçirdi. İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü tarafından başlatılan uygulamayla, Küçükçekmeceliler atıklarını, Atakent Mahallesi’ndeki 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi’ne getirip, parapuan kazanarak, kartlarıyla ilçe genelindeki restoran ve marketlerden alışveriş yapma imkânına sahip olacak.

Gelecek nesillere temiz ve yaşanabilir bir dünya bırakmak hedefiyle Küçükçekmece’de çevre dostu çalışmaları sürdürdüklerini belirten Belediye Başkanı Kemal Çebi, “İlçemizde atık yönetimine hem kent sağlığı hem de ekonomik bir alan olarak bakıyor ve iyi bir atık yönetim planı ile hareket ediyoruz. Bu kapsamda Benim Kartım uygulaması hem farkındalık yaratacak hem de bilinç geliştirilecek bir projedir. Atık yönetiminde en önemli paydaşlarımız komşularımız. Benim Kartım ile bir alışkanlık kazandıracak ve doğaya saygılı bir kent yaşamını birlikte inşa edeceğiz. Doğayı hep birlikte koruyarak, sıfır atık hedefimize önemli katkılar sağlayacağız. Kent sakinlerimizin bu konudaki duyarlılıklarını biliyorum. Tüm Küçükçekmecelilere hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ediyorum ” diye konuştu.

‘BENİM KARTIM’ UYGULAMASI NASIL İŞLEYECEK?

Uygulama kapsamında ambalaj atığı (kağıt, karton, plastik, metal), elektrikli ve elektronik eşya atığı, bitkisel atık yağ atıklarından herhangi birini 1.Sınıf Atık Getirme Merkezi’ne getiren Küçükçekmecelilerin, kartlarına kilogram başına belirlenen ücret kapsamında para puan yüklenecek.  Benim Kartım’ı edinmek isteyen vatandaşlar, Atakent Mahallesi 4. Cadde’de 221. Sokak’taki 1.Sınıf Atık Getirme Merkezi’ne başvuruda bulunarak, kartlarını alabilecek. Küçükçekmeceliler, para puanlarını ilçe sınırları içerisinde bulunan anlaşmalı market, kafe, lokanta ve restoranlarda kullanabilecek. 

Art’s Magazin  Yurt

KÜÇÜKÇEKMECE BELEDİYESİ’NDEN ATIK SEFERBERLİĞİ: “ATIKLARINI GETİR, KARTINI AL, GELECEK KAZANSIN!”

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!