MERAL AKŞENER: “KILIÇDAROĞLU SEÇİLDİĞİNDE AK PARTİ DE DAHİL OLMAK ÜZERE CÜMBÜR CEMAAT PARLAMENTER SİSTEME GEÇERİZ. ÜLKE KURULUŞ AYARLARINA GERİ DÖNER”

Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

MERAL AKŞENER: “KILIÇDAROĞLU SEÇİLDİĞİNDE AK PARTİ DE DAHİL OLMAK ÜZERE CÜMBÜR CEMAAT PARLAMENTER SİSTEME GEÇERİZ. ÜLKE KURULUŞ AYARLARINA GERİ DÖNER”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, İstanbul’da CHP’nin seçim irtibat bürosunu ziyaretinde; “Gençler; bu ülkede bu seçimi kaybettiğimiz takdirde yaşayamayacaksınız. Kadınlar; bu ülkede yaşayamayacaksınız, nefes alamayacaksınız. Dolayısıyla Meclis Cumhur İttifakı’nın, yürütmeyi Millet İttifakı’nın adayı Sayın Kılıçdaroğlu aldığında denge ve denetleme mekanizmaları devreye girer, parlamenter sisteme, AK Parti de dahil olmak üzere cümbür cemaat parlamenter sisteme geçeriz. Bu ülke tekrar kuruluş ayarlarına geri döner, Atatürk’le kavga biter, Cumhuriyetle kavga biter. Kadınların kıyafetleriyle ilgili kavga biter. Kardeşim başının açık olması, kapalılığından bana ne? Esas olan şey hırsız olmamaktır, arsız olmamaktır” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 28 Mayıs’taki Cumhurbaşkanlığı ikinci tur seçimleri için ziyaretlerini sürdürüyor. Akşener, bugün CHP’nin İstanbul Kadıköy’deki seçim irtibat bürosunu ziyaret etti.

 Akşener, burada toplanan yurttaşlara şunları söyledi:

“Ümraniye’den geldim, derin yoksulluk yaşayan ailelerin evlerini ziyaretten geldim. Artık AK Parti zengin fakir arasındaki ayrımda fakirin yanında durmaktan vazgeçmiş. O kadar çok açıldı ki ara ve öyle büyük bir pahalılık var ki yardımlar eskiden olduğu gibi sosyal devlet anlayışının getirdiği mecburiyet ortadan kalmış. Kucağıma aldığım 5-6 yaşlarında zannettiğim kemikleri sayılan bir çocuğa yaşın kaç dediğim de ‘11 yaşındayım’ dedi. Bodrum eve dönüştürülmüş 4 bin lira kira. Emekli maaşlarıyla geçinmeye çalışanların ayda bir kilo et alması imkansız hale gelmiş.

“OKULLARLA İLGİLİ BUGÜN ÖĞRENDİKLERİM BÖYLE İÇİMİ BIÇAKLADI”

2 buçuk yıldır bu evlere, sokaklara gidiyorum. Eskiden izin almakta zorlanırdık çünkü bir asgari ücretle ayda 1 kilo et almak mümkündü. Şu anda onların hepsi gitmiş, şimdi ‘Benim evimi görür müsün’ diyor. Okullarla ilgili bugün öğrendiklerim böyle içimi bıçakladı. Anadolu lisesinde okuyan bir kız çocuğu öğretmenlerinin bitse de gitsek gibi bir psikolojide olduğunu çünkü onların da çok şartlarda çalıştığını, öğrencilerin ‘Okulu bitirip ne yapacağım’ diye konuştuğunu, okula hap geldiğini, silah geldiğini, okula içki geldiğini anlattı.

“HALALARINIZI, TEYZELERİNİZİ, AMCALARINIZI ARAYIN VE SANDIĞA GÖTÜRÜN. O SANDIKTA SAYIN KILIÇDAROĞLU’NA OY VERMELERİNİ SAĞLAYIN”

Türkiye’nin tek kadın parti genel başkanıyım. Bir köyden çıkmış bir kızdan bahsediyorum. Bugün o evde gördüğüm o kızın Anadolu lisesinde okuyor olmasına rağmen bana Cumhuriyet’in sunduğu o şansın o genç kızda olmadığını görmek beni kahretti. Yazık olsun bize. İYİ Partililere talimatımdır, diğer siyasi partilerden ricamdır; İstanbul Türkiye’nin her yerinden gelenlerin yaşadığı bir şehir. Akrabalarınızı arayın hangi şehirdeyse o şehirde. Dostlarınızı, arkadaşlarınızı, yeğenlerinizi, halalarınızı, teyzelerinizi, amcalarınızı yengelerinizi arayın ve sandığa götürün. O sandıkta Sayın Kılıçdaroğlu’na oy vermelerini sağlayın. Gönüllerine girin, gönüllerini alın. 13’üncü Cumhurbaşkanlığına Sayın Kılıçdaroğlu’nun seçilmesini sağlayın.

“GENÇLER; BU ÜLKEDE BU SEÇİMİ KAYBETTİĞİMİZ TAKDİRDE YAŞAMAYACAKSINIZ. KADINLAR; BU ÜLKEDE YAŞAYAMAYACAKSINIZ, NEFES ALAMAYACAKSINIZ”

Gençler; bu ülkede bu seçimi kaybettiğimiz takdirde yaşayamayacaksınız. Kadınlar; bu ülkede yaşayamayacaksınız, nefes alamayacaksınız. Dolayısıyla Meclis Cumhur İttifakı’nın, yürütmeyi Millet İttifakı’nın adayı Sayın Kılıçdaroğlu aldığında denge ve denetleme mekanizmaları devreye girer, parlamenter sisteme AK Parti de dahil olmak üzere cümbür cemaat parlamenter sisteme geçeriz. Bu ülke tekrar kuruluş ayarlarına geri döner, Atatürk’le kavga biter, Cumhuriyetle kavga biter. kadınların kıyafetleriyle ilgili kavga biter. Kardeşim başının açık olması, kapalılığından bana ne? Esas olan şey hırsız olmamaktır, arsız olmamaktır.

Bu seçimi el birliğiyle herkesin kalbine girerek, gönlünü alarak kazanacağız. Söz mü? Söz namustur ona göre. Bu seçimi alacağız. Yarın da Çekmeköy, Sultangazi, Esenler gibi ilçelerimizde olacağım.”

 

Art’s Magazin  Gündem

MERAL AKŞENER: “KILIÇDAROĞLU SEÇİLDİĞİNDE AK PARTİ DE DAHİL OLMAK ÜZERE CÜMBÜR CEMAAT PARLAMENTER SİSTEME GEÇERİZ. ÜLKE KURULUŞ AYARLARINA GERİ DÖNER”

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!