‘PALALI SABRİ’NİN FİRARİ OLDUĞU “FUHUŞ” DAVASINDAKİ TUTUKLU TÜM SANIKLAR TAHLİYE EDİLDİ

service

‘PALALI SABRİ’NİN FİRARİ OLDUĞU “FUHUŞ” DAVASINDAKİ TUTUKLU TÜM SANIKLAR TAHLİYE EDİLDİ

FAHRETTİN ÖZTÜRK

Gezi Parkı eylemlerinde göstericilere palayla saldıran ve bu nedenle “Palalı Sabri” olarak bilinen Sabri Çelebi’nin kurduğu suç örgütüyle yabancı uyruklu kadınları gece kulüplerinde çalıştırdığı ve fuhşa zorladığı iddiasıyla açılan davada tüm tutuklu sanıklar tahliye edildi.

Kamuoyunun Gezi Parkı eylemlerinde protestoculara palayla saldırdığı görüntülerle tanıdığı Sabri Çelebi ile bir sanığın daha firari olduğu, 5’i tutuklu, 3’ü tutuksuz 10 sanık hakkında “kurulan suç örgütüyle yabancı uyruklu kadınlara zorla fuhuş yaptırdığı” iddiasıyla açılan davaya bugün İstanbul 21. Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi. 5 tutuklu sanık jandarma eşliğinde duruşmaya getirildi. Mahkemede sanıkların avukatları da hazır bulundu.

MÜVEKKİLLERİNİN TAHLİYESİNİ TALEP ETTİLER

Sanık avukatları, mahkeme huzurunda dinlenen mağdurelerin şikayetçi olmadıklarını beyan etmeleri nedeniyle müvekkillerinin atılı suçu işlemediklerinin anlaşıldığını söyledi. Sanık avukatları, tutuklu olan müvekkillerinin tahliye edilmelerini talep etti.

Mahkeme heyeti, duruşmanın sonunda tüm tutuklu sanıkların, tutuklulukta geçirdikleri süreyi göz önünde bulundurarak ayrı ayrı adli kontrol şartıyla tahliye edilmelerine karar verdi. Firari sanıklar Sabri Çelebi ile Müslüm Çelebi hakkındaki yakalama kararının ise devamına hükmeden mahkeme, duruşmayı eksik hususların giderilmesi için 29 Mart 2023 tarihine erteledi.

İDDİANAME

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede, hakkında 15 ayrı suçtan yakalama emri bulunan firari sanık Sabri Çelebi ile Mehmet Emin Çelebi ve Müslüm Çelebi’nin, ‘suç işlemek amacıyla örgüt kurmak’, ‘insan ticareti yapmak’ ve 8 kişiye karşı ‘bir kimseyi fuhşa teşvik etmek, yaptırmak, aracılık etmek veya yer temin etmek’ suçlarından toplamda 104’er yıldan 248’er yıla kadar hapisleri isteniyor.

6 şüpheli hakkında ise ‘suç işlemek amacıyla kurulan örgüte üye olmak’, ‘insan ticareti yapmak’ ve 8 kişiye karşı ‘bir kimseyi fuhşa teşvik etmek, yaptırmak, aracılık etmek veya yer temin etmek’ suçlarından toplamda 104’er yıldan 248’er yıla kadar hapis cezası talep ediliyor. Bir şüphelinin ise ‘suç örgütü üyesi olmak’ suçundan 2 yıldan 4 yıla kadar hapsi isteniyor.

GÖRÜNTÜ: ARŞİV

 

 

‘PALALI SABRİ’NİN FİRARİ OLDUĞU “FUHUŞ” DAVASINDAKİ TUTUKLU TÜM SANIKLAR TAHLİYE EDİLDİ

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!