Şimdi SEO İçin Bir Profesyonelle Çalışın

SARIYER’İN PINAR VE RUMELİ HİSARI MAHALLERİNDEKİ 55 YILLIK BEKLEYİŞ SON BULDU

service

SARIYER’İN PINAR VE RUMELİ HİSARI MAHALLERİNDEKİ 55 YILLIK BEKLEYİŞ SON BULDU

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Sarıyer’in Pınar ve Rumeli Hisarı mahallelerindeki 55 yıllık bekleyişe son verdi. İBB, hak sahiplerini tapularına kavuşturacak süreci başlattı. Mülkiyeti İBB’de olan arsalar, sadece üzerinde binası olan hak sahiplerine satılacak. Mahalle sakinleri peşin ya da 5 yıla kadar taksit imkanıyla oturdukları evlerin tapularına kavuşacak.

İBB, Sarıyer ilçesi Pınar ve Rumelihisarı mahallerinin tapu sorununa son verdiğini duyurdu. Yapılan açıklamaya göre, mülkiyeti İBB’ye ait olan Pınar ve Rumelihisarı mahallelerindeki arsalar, sadece üzerinde binası olan hak sahiplerine satılacak. İBB Meclisi’nin bu doğrultuda çıkan 7 Temmuz 2022 tarihi kararıyla mahalle sakinleri, kendi evlerinin tapusuna sahip olma imkanına kavuşacak.

DURUMU İYİ OLMAYAN HAK SAHİPLERİNE 5 YILA KADAR TAKSİT İMKANI GETİRİLDİ

İki mahallede toplam 5 bin 407 haneyi tapu sahibi yapmak istediklerini belirten İBB Emlak Daire Başkanı Kağan Sürmegöz, “Peşin ödemeleri halinde 3 ay içerisinde tapularını hisseli olarak kendilerine teslim edeceğiz. Ayrıca durumu olmayanlar için de 5 yıla kadar taksit imkânı sunuyoruz. İBB Bakırköy Ek Hizmet Binası veya Sarıyer Belediyesi’ne kendilerinden istediğimiz evraklarla başvurarak süreci başlatmış olacaklar” dedi.

HAK SAHİPLERİ BİR DİLEKÇE İLE BAŞVURARAK, SÜRECİ BAŞLATABİLECEK

Hak sahipleri dilekçe ve dilekçede belirtilen evraklarla İBB Bakırköy Ek Hizmet binası veya Sarıyer Belediyesi’ne başvurarak işlemleri başlatacak. Peşin ya da dar gelirlilik şartını sağlayan hak sahipleri için taksitle ödeme imkânı sunulacak. Başvurular incelendikten sonra satış şekline göre İBB Encümen Kararı alıp kendilerine bildirilecek. Ödemeyi peşin yaptıkları takdirde 3 ay içerisinde hisseli tapularını alabilecekler. Taksitli ödemeyi tercih edenlerle de düşük ödemelerle taksit sözleşmesi yapılacak. Ödemeleri bittikten sonra onlar da hisseli tapularını alabilecekler.

Art’s Magazin  Gündem

SARIYER’İN PINAR VE RUMELİ HİSARI MAHALLERİNDEKİ 55 YILLIK BEKLEYİŞ SON BULDU

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!