SELÇUK ALTUN’UN KÜTÜPHANESİNDEN ‘VANKULU LÜGATI’ KÜÇÜKÇEKMECE’DE SERGİLENİYOR

featured
service

SELÇUK ALTUN’UN KÜTÜPHANESİNDEN ‘VANKULU LÜGATI’ KÜÇÜKÇEKMECE’DE SERGİLENİYOR

Yazar ve kitap koleksiyoneri Selçuk Altun’un kütüphanesinde yer alan ve İbrahim Müteferrika matbaasında 1729’da basımı yapılan ilk kitap olarak kayıtlara geçen ‘Vankulu Lügatı’, Küçükmece Belediyesi’nin İmzalı ve İlk Baskı Kitaplar Müzesi’nde sergileniyor. 

Küçükçekmece Belediyesi, İmzalı ve İlk Baskı Kitaplar Müzesi’nde yazarı tarafından imzalı ve ilk basım eserleri kitapseverlerle buluşturmaya devam ediyor. Yazar ve kitap koleksiyoneri Selçuk Altun’un kütüphanesinden, Osmanlı İmparatorluğu’nda İbrahim Müteferrika matbaasında 1729’da basılan ilk kitap olarak kayıtlara geçen ‘Vankulu Lügatı’ ile 2020 Nobel Edebiyat Ödüllü Amerikalı şair Louise Glück’ün ‘Vita Nova’ isimli imzalı kitabı, İmzalı Müze’de bir ay boyunca kitapseverlerin ziyaretine açık kalacak.

İMZALI KİTAPLAR MÜZESİ SOHBETLERİNİN İLK KONUĞU SELÇUK ALTUN OLDU

Kentin kültür havzasına katkı sağlamak amacıyla bibliyomanları ve nadir koleksiyonları edebiyatseverlerle buluşturan Küçükçekmece Belediyesi, İmzalı Kitaplar Müzesi sohbetlerinin ilk konuğu olarak yazar Selçuk Altun’u ağırladı. Moderatörlüğünü yazar Metin Celal’in yaptığı söyleşide gençlerle bir araya gelen Altun, kitap koleksiyonculuğu, bibliyomanlık, nadir ve imzalı kitapları anlattı. 

Söyleşiye katılan Küçükçekmece Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güney Özkılınç, İmzalı Müze’de her ay nadir koleksiyonların ve alanında usta isimlerin kitapseverlerle buluşmaya devam edeceğinin altını çizerek, konuklara ve katılımcılara teşekkür etti.

Türkiye’nin görsel sanat tarihinin temel kaynaklarının birinci elden oluşturulmasını hedefleyen müzenin kalıcı sergileme alanında, yazarı tarafından imzalı ve ilk basım 386 adet kitap yer alıyor. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından yaşama geçirilen Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’ndeki İmzalı Müze, pazartesi günleri dışında 10.00 ile 20.00 saatleri arasında ziyaretçilerini ağırlıyor.

Art’s Magazin  Yurt

SELÇUK ALTUN’UN KÜTÜPHANESİNDEN ‘VANKULU LÜGATI’ KÜÇÜKÇEKMECE’DE SERGİLENİYOR

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Arts Magazin ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!